Правляча в Німечччині коаліція ХДС/ХСС після 13 годин запеклих дискусій у ніч із неділі на понеділок ухвалила рішення: трохи більше ніж за десять років країна повністю відмовиться від атомної енергетики. Більшість із 17 німецьких АЕС буде виведено з експлуатації до 2021 року, а три інші, дещо новіші й «надійніші», вироблятимуть електричну енергію до 2022–го. Ці енергоблоки виконуватимуть роль буфера безпеки на той випадок, якщо процес переходу на відновлювальні джерела енергії просуватиметься повільніше, ніж заплановано, і країна опиниться перед загрозою енергодефіциту.
Сім найстаріших німецьких реакторів, які було призупинено для перевірки після катастрофи на японській АЕС «Фукусіма–1», уже ніколи більше не відновлять роботу. Водночас у ході дебатів було вирішено, що й після повної відмови від ядерної енергетики одна з АЕС останньої генерації на всяк випадок постійно перебуватиме в готовності до запуску як «холодний резерв». Якщо в країні виникне дефіцит енергії, її можна буде швидко ввести в дію. Утримання АЕС у постійній готовності коштуватиме бюджету 50 мільйонів євро щороку.
Уряд Німеччини вирішив повністю відмовитися від атомної енергетики під враженням після подій на АЕС «Фукусіма–1» та під тиском громадськості. Напередодні вирішального засідання вулицями німецьких міст пройшло близько 200 тисяч демонстрантів, які вимагали від влади розпрощатися з «мирним атомом». У Берліні активісти «Грінпісу» вивісили на вершині Бранденбурзьких воріт 18–метровий плакат із написом: «Кожен додатковий день з атомною енергетикою — це зайвий день».