Завершення минулого тижня для Віктора Януковича принаймні на західному напрямку виявилося плідним. Із XVII саміту глав держав Центральної Європи у Варшаві Президент України повернувся зі здобутками: потиснув руку, пообідав і навіть «тепло привітався» (цитата з президентського сайту) з лідером США Бараком Обамою, обговорив актуальні питання двостороннього співробітництва з президентом Польщі Броніславом Коморовським. І головне: «привіз» наступний центральноєвропейський саміт в Україну — наступного року цей представницький форум відбудеться в Києві, причому фактично напередодні початку чемпіонату Європи з футболу.
У думках щодо того, наскільки успішним був цей візит, критики й симпатики нинішньої української влади розійшлися. Перші скептично вказують на те, що президентів України та Польщі «розсадили» — під час обіду між ними сидів господар саміту Броніслав Коморовський, хоча за англійською абеткою (у відповідності до якої відбувається «посадка» на форумах такого штибу) Ukraine та United States мали б опинитися поруч. Щоправда, варто врахувати ту деталь, що глава Білого дому на заході був присутній як почесний, а не «плановий» гість.
Натомість «прорегіональні» оглядачі на такі дрібниці не зважають, відзначаючи як успіх уже сам факт зустрічі з главою США президента країни, яку щойно розкритикувала Єврокомісія й тільки лінивий західний демократ не покартав за переслідування опозиції.
Серед іншого Янукович обговорив із польським колегою питання євроінтеграції України та вшанування історичної пам’яті двох народів. Після зустрічі з Обамою Броніслав Коморовський на прес–конференції окремо заявив, що сподівається на подальшу євроінтеграцію України. «Я б хотів, аби Україна була державою, яка послідовно — може, необов’язково дуже ефектно, — але прагнула поглиблювати свої зв’язки із західним світом», — цитує главу Польської держави УНІАН. Коморовський також «дуже позитивно оцінив» факт спілкування Януковича з Обамою і наголосив: «Україна на саміті була не предметом занепокоєння, а активним учасником дискусії».
Сам Президент України зауважив, що «різні оцінки ситуації в країні є цілком природними під час глибинного реформування держави, зокрема в ході боротьби з корупцією». Мовляв, якщо «за 20 років незалежності в Україні майже не проводилося системних реформ», то зрозуміло, що сьогодні роботи — непочатий край. Також В.Я. висловив сподівання, що до вересня Україна зможе виконати план дій щодо лібералізації візового режиму, наданий Єврокомісією, і відзначив, що наша держава сьогодні «набрала оптимальну швидкість у питаннях євроінтеграції».