У суботу під час акції протесту проти забудови фундаменту церкви Богородиці, до якої долучилися небайдужі кияни та активісти кількох громадських організацій, церковники, що «застовпили» територію дерев’яною капличкою, спробували зірвати захід дзвонами і кулаками.
Як розповів «УМ» представник ініціативної групи «Збережи старий Київ» Ігор Луценко, за п’ять хвилин після того, як активісти розгорнули транспаранти «Так — музею!», «Попов, не ховайся за спини попів», з каплички вийшли церковники і стали калатати у дзвони. «Вони намагалися заглушити виступаючих, однак, як на мене, це не особливо заважало зібранню, — розповідає Ігор. — У натовпі були радикальні противники Московського патріархату, вони й побігли до священнослужителів, стали кричати, вимагати, аби припинили дзвонити. Я не бачив, щоб хтось когось бив, але міліція набігла швидко».
Однак інші учасники акції зазначають, що протистояння все ж було і без «рукоприкладства» не обійшлося. За словами кореспондента «УМ» Володимира Семківа, який брав участь у акції, із каплички до людей, що оточили дзвонаря, вибіг чоловік у рясі з двома шрамами на обличчі і став відштовхувати людей у груди. Ще один свiдок — голова ГО «Форум порятунку Києва» Віталій Черняховський. «Так, одного хлопця, як він сам сказав, ударив священик. Я бачив, як він у присутності міліції писав заяву. Узагалі, ті люди в рясах — це не божі люди, вони розмовляють брутально, на «фені»... Вони хочуть храм, але в них немає документів і на капличку. Треба, щоб ці священики несли відповідальність за свої дії, як і всі нормальні люди».
Утiм акція оголошувалася як мирна і мала на меті аж ніяк не силові сутички з представниками УПЦ МП. Тому активісти зібрали сміття з території Десятинної церкви (серед пляшок, до речі, були й церковні записки з іменами «За здравіє» і «За упокій») у сміттєві пакети і відвезли на візку та принесли в руках під адміністрацію Януковича, вкотре попросивши втрутитися в ситуацію і не допустити свавілля на території історичної місцини.
А тим часом свою офіційну оцінку перипетіям довкола «Десятинки» дала Державна служба з питань національної культурної спадщини при Міністерстві культури. Як ідеться в повідомленні, Мінкульт не надавав дозволів на будівництво на території церкви Богородиці. «Єдине погодження, яке видало Міністерство культури України (...), стосувалось надання дозволу на проведення археологічних досліджень на місці фундаментів Десятинної церкви», — йдеться у тексті. Крім цього, міністерство повідомляє, що ще не отримало жодного з двох проектів–переможців конкурсу КМДА, якими пропонується вирішити питання забудови території. Мінкульт також нагадав, що ділянка, на якій розташовано дитинець та залишки Десятинної церкви, відведена КП «Дирекція реставраційно–відновлювальних робіт», а це комунальне підприємство підпорядковане Головному управлінню капітального будівництва КМДА, відтак саме ця установа несе відповідальність за ведення робіт на ділянці та дотримання вимог законодавства.