Бюро з ядерної безпеки при Єврокомісії остаточно узгодило деталі перевірки на безпеку всіх наявних на території ЄС атомних реакторів — з метою попередження ядерної кризи на кшталт тієї, що сталася в Японії. Європейські лідери ще в березні домовилися про проведення таких «стрес–тестів», але національні агенції з ядерної безпеки не спромоглися дійти згоди щодо переліку та характеру цих перевірок. Тож остаточне рішення ухвалив офіційний Брюссель.
Тепер європейські АЕС протестують на міцність і здатність перенести різноманітні природні катаклізми. Єдине, чого не стосуватиметься перевірка, — ступінь захисту від терористичних актів. «Питання, як захищатися від загрози терактів, не належить до компетенції наднаціональних органів, а є частиною стратегії національної безпеки. Можливо, деякі країни не захочуть розкривати свої карти, адже це абетка боротьби з тероризмом», — пояснив в інтерв’ю німецькій радіостанції «Дойчландфунк» єврокомісар з енергетики Гюнтер Еттінгер.
Особливо задоволеною рішенням про проведення «стрес–тестів» виявилася Австрія, яка є головним європейським опонентом ядерній енергетиці і ще 1974 року заборонила зводити на своїй території нові блоки АЕС. Схвально поставилися до ініціативи й інші західноєвропейські держави — члени Євросоюзу, яких постійно непокоїть стан АЕС, зведених російськими фахівцями в Словаччині, Угорщині та Чехії, а також застарілих реакторів у Німеччині, Іспанії, Швеції та Фінляндії.