«Це ознака демократії. У Грузії кожен має право висловити свою думку». Так прокоментував «Україні молодій» події останніх кількох днів голова уряду Автономної Республіки Абхазія Гіоргі Барамія.
Коментуючи чергову «всенародну революцію» під проводом однієї з лідерів опозиції, колишньої очільниці парламенту й соратниці чинного президента Грузії Михаїла Саакашвілі по Трояндовій революції Ніно Бурджанадзе, такої самої лаконічності дотримується багато хто з представників грузинської влади. Політологи, у свою чергу, зазначають: акції протесту, які не випадково спалахнули акурат до Дня незалежності (його Грузія відзначає 26 травня), навряд чи завершаться якимсь успіхом. Попри заяви Бурджанадзе про те, що «опозиція стоятиме на майданах доти, доки не скине Саакашвілі». Але минулі такі виступи, протривавши майже півроку, так і завершилися нічим — Саакашвілі досі на посаді президента й залишати її достроково не збирається.
Акції протесту з вимогами відставки президента і проведення дострокових парламентських виборів в Грузії почалися 21 травня. Найбільші мітинги зібралися в Батумі та Тбілісі, де мітингувальники пішли ходою до будівлі Громадського телебачення з вимогою надати їм ефір. До слова, за неофіційною інформацією, опозиції належить щонайменше два телеканали, які цю акцію протесту транслювали в своєму ефірі. Згодом Ніно Бурджанадзе виступила і на Громадському ТБ.
У Батумі учасники протестів побилися з поліцією. Представники організації «Народне зібрання», яку очолює Бурджанадзе, заявляють, що спецназ уночі атакував їхній офіс і влаштував там погром. Тим часом МВС запевняє, що у Тбілісі саме поліцейські постраждали від рук «народників», які напали на автомобіль правоохоронців і поранили трьох офіцерів. На думку очевидців (симпатиків Саакашвілі), без провокацій з боку опозиційних активістів не обійшлося ні в Батумі, ні у столиці.
У неділю силовики розігнали мітинг біля Громадського ТБ за допомогою сльозогінного газу й гумових куль. Опозиція призначила на завтра «День гніву».
«Подивіться, як коментують ці події російські телеканали — і зрозумієте, кому це вигідно», — радять грузинські друзі. Не забарилося із заявою й міністерство закордонних справ Росії, яке висловило «глибоке занепокоєння» розвитком подій у Грузії й назвало «дії режиму Саакашвілі» «перешкоджанням реалізації населенням і політичними силами країни законних прав на свободу зібрань і висловлення своєї думки».