У Верховній Раді депутати від опозиції знову вимагали відставки міністра освіти і науки Дмитра Табачника. Її ініціатором уже традиційно став депутат В’ячеслав Кириленко, якого підтримали віце–спікер Микола Томенко та інші депутати. Кириленко оприлюднив дані перевірки Генеральної прокуратури України, згідно з якими один мільйон підручників перебуває на «відповідальному зберіганні» на складах, у той час як у школах їх не вистачає! Він також навів приклад очевидного перегину з російськими та українськими букварями. Перших було надруковано на 65 тисяч примірників більше від необхідного, тоді як тираж українських буквариків зменшився на майже 85 відсотків порівняно з минулим роком.
Згідно з листом заступника Генпрокурора Віктора Занфірова, адресованим Миколі Томенку у відповідь на його запит, у цьому навчальному році Міносвіти не змогло забезпечити підручниками школярів. Загалом у 2010 році держзамовлення на видання навчальних посібників не виконане на 171 тисячу примірників. Випуск деяких підручників було розпочато, тільки коли вже стартував навчальний рік, тобто після 1 вересня 2010 року. Тож не дивно, що чимало школярів 2, 5 і 10 класів уперше змогли взяти підручники в руки аж у середині навчального року. У Генпрокуратурі наголошують, що при формуванні держзамовлення не були враховані реальні потреби регіонів. Відтак на 86,4 тисячі примірників більше від замовлень з регіонів було надруковано підручників «Введення в історію України» для 5 класу. А посібників для другокласників, навпаки, замовлено і надруковано лише на 40,5 відсотка від фактичної потреби.
Сам міністр освіти Дмитро Табачник сказав журналістам, що не боїться відставки через скандал iз підручниками. Він зазначив, що державне замовлення щодо забезпечення шкіл підручниками «було виконане на 100 відсотків у межах тих коштів, які були виділені». На сайті МОН учора з’явилося роз’яснення, в якому зазначено, що торік «iз держбюджету на підручники було виділено 198,6 мільйона гривень. Ці кошти було повністю освоєно станом на 20 грудня 2010 року — віддруковано 118 назв підручників загальним накладом 9,9 мільйона примірників». «Звісно, суми 198,6 мільйона гривень не достатньо, адже ще у 2009 році, коли подавалися пропозиції на формування держбюджету на 2010 рік щодо видання підручників, ми подали бюджетний запит у розмірі 640 мільйонів», — каже директор Інституту інноваційних технологій та змісту освіти МОН Олександр Удод. І оскільки держбюджет затверджено із запізненням — лише 27 квітня 2010 року, то забезпечити школи підручниками до 1 вересня було неможливо. Правда, це роз’яснення зовсім не розтлумачує, навіщо за обмеженого бюджету було видавати таку кількість зовсім не потрібних російськомовних букварів.
Коли ж журналісти уточнили ставлення Дмитра Табачника до можливої відставки, міністр відповів: «Ви про це мрієте, але не робіть свої мрії надбанням дійсності... Я до цього ставлюся спокійно. Людина, яка єдина з усього уряду не потребує, принаймні за державний кошт, ділянки на Байковому цвинтарі, бо має там сімейні вже 150 років, нічого не боїться». Складається враження, що пан міністр уже й на тому світі про все домовився, раз настільки впевнений у своїй абсолютній безкарності...