Для фізичної особи штраф за кинутий на вулиці недопалок становитиме від 340 до 1300 гривень, а для керівників підприємств, у котрих спiвробiтники не влучатимуть в урну, коливатиметься в межах 850 — 1700 гривень. Таку заяву зробив перший заступник голови Київміськдержадміністрації Олександр Мазурчак. Для цього, каже чиновник, не потрібно ухвалювати окремого закону — за недопалки будуть платити так само, як і за інше викинуте в неналежному місці сміття.
Проте керівник прес–служби київської міліції Володимир Поліщук відзначив у коментарі «УМ», що у відповідних правових актах не йдеться про такі великі суми штрафів, адже недопалок — це дрібне сміття. «Коли буде ухвалено відповідне рішення і ми отримаємо документ, який унормує суми штрафів, тільки тоді міліція зможе штрафувати неохайних киян та гостей міста, — пояснює речник столичного главку МВС. — Поки ж підстав для штрафів правоохоронці не мають». Володимир Поліщук вважає таку ініціативу дієвою, нагадуючи про більш ніж 10 тисяч складених за минулий рік протоколів за розпивання алкогольних напоїв у громадських місцях. Проте зазначає, що йдеться саме про дисциплінування громадян, а не гонитву за кількістю актів про адміністративне правопорушення. І наводить приклад Сінгапуру, де за покинутий недопалок можна не лише отримати чималенький штраф, а й навіть сісти на кілька місяців до в’язниці.
Один із координаторів громадянської ініціативи «Маніфест проти куріння» Віталій Черняховський вважає ініціативу київської мерії дуже правильною, але не такою, що вирішить проблему курiння. «Потрібно заборонити продавати тютюнові вироби з рук, яток та в інших МАФах, — переконаний Віталій Черняховський. — Наші вулиці відкриті для куріння! І заборона смітити недопалками — лише незначний внесок у подолання паління взагалі серед українців».
А тим часом міській владі варто подбати про збільшення кількості урн, адже часто сміття опиняється під ногами перехожих саме через брак сміттєвих баків.