Сьогодні о восьмій ранку небайдужі активісти припинять свою нічну акцію біля Шевченківського райвідділу міліції столиці. Саме тут рік тому — в ніч iз 17 на 18 травня 2010 року — загинув за загадкових обставин студент Київського педагогічного коледжу ім. Макаренка Ігор Індило. До свого двадцятиріччя хлопець не дожив кілька годин, нині йому мало б виповнитися 21 рік...
Вшанувати пам’ять Ігоря без будь–якої організаційної та політичної символіки вирішили небайдужі громадяни, переважно молодь. Учора активісти зібралися біля Шевченківського райвідділу міліції близько дев’ятої вечора, поклали квіти до портрета хлопця та запалили лампадки пам’яті для вшанування всіх жертв міліцейського свавілля та катувань.
Як напередодні повідомила «УМ» одна з організаторів акції «Ні поліцейській державі!» Анастасія Розлуцька, до будівлі райуправління міліції по вул. Герцена, 9, за її розрахунками, вчора мало б прийти не менше сотні осіб. «Звісно, на ніч із нами лишиться значно менше, але на них чекає цікава лекція від організаторів на тему, як правильно спілкуватися з правоохоронцями, не провокувати їх та й узагалі уникати подібних ситуацій, — зазначила «УМ» пані Розлуцька. — Цю лекцію, а також дискусії після неї, плануємо демонструвати в режимі онлайн. Тож чимало молодих людей зможуть переглянути її в мережі iнтернет».
Організатори розраховували, що міліція не заважатиме проведенню акції, тим більше що вони завчасно подали заявку на проведення заходу до Київської міськдержадміністрації. «Провести ніч поруч із відділом міліції ми хочемо, щоб перевірити ступінь безпечності такого перебування, — пояснює пані Анастасія. — Аби самі міліціонери не забували про цей кричущий випадок, розуміли, що громадськість контролює їх».
Нагадаємо, що після загибелі студента Ігоря Індила втратив свою посаду начальник Шевченківського райуправління, двом працівникам міліції слідством пред’явлені обвинувачення за статтями Кримінального кодексу «перевищення влади» та «службова недбалість». Правоохоронці на своє виправдання стверджували, що Ігор добряче випив, а причиною смерті стало падіння з висоти людського зросту через неможливість встояти на ногах у стані сильного алкогольного сп’яніння. Численні ж експертизи виявили на тілі Індила синці та забої, а також черепно–мозкову травму, що дало підстави вважати, що хлопця в міліції били.
Столична прокуратура у грудні минулого року передала справу Індила до суду. Декілька судово–медичних експертиз однозначної відповіді на запитання, що стало причиною загибелі юнака, не дали. Отже, віз і нині там: суддя Деснянського райсуду столиці укотре відправила справу на дорозслідування, на чому наполягали як адвокати батьків хлопця, так і сам дільничний Сергій Приходько, який стверджує, що у відділі хлопець просто впав, після чого помер. Отже, крапку в цій справі досі не поставлено, а винних не покарано.