Після кривавої бійні у понеділок між працівниками столичного ринку ТОВ «Форест–груп», активістами, з одного боку, та бійцями «Беркута» і комунальниками, які приїхали зносити ятки ринку вздовж Броварського шосе, настав період затишшя. Ввечері того ж дня останній кіоск iз тих, що підлягали ліквідації, підняли краном і відбуксували. 13 людей міліція затримала, а дехто з підприємців навіть устиг забрати свій товар.
«Власник нашого ринку щойно закінчив переговори з владою району і «Київблагоустроєм», — повідомив учора «УМ» директор ринку Олег Юзько. — Зійшлися на тому, що кіоски, які стояли над електро– та газовою мережею, перенесуть на інше місце. Але щойно ми вийшли, отримали новий припис від «Київблагоустрою» — про демонтаж усіх кіосків. Отака у нас дивна влада. Це вся інформація, яку ми поки що маємо».
Як уже писала «УМ», 16 травня о 5–й ранку сотня «беркутівців» разом із працівниками Деснянського районного «Київблагоустрою» стала демонтувати торговельні павільйони неподалік станції метро «Лісова». Мотивували вони свої дії приписом того ж «благоустрою», виданим на основі рішення прокурора: мовляв, кіоски встановлено незаконно, під ними тягнуться газові й електромережі. Підприємці вилазили на дах, перешкоджаючи комунальникам, пробували забрати товар з кіосків. «Беркут» застосував силу, як наслідок, двох працівників забрала «швидка», а дах однієї з яток залила кров. Правозахисники певні: подібну ситуацію спецпідрозділам слід було проводити так, щоб стримувати людей, а не калічити їх.
Працівники ринку запевняють «УМ»: побоїща у понеділок не було б, якби районна влада пішла на діалог одразу, а не після того, як «нагосподарювала». Мовляв, торговці самі переклали б і газову, і електромережу чи просто перенесли б свої точки без «допомоги» кранів комунальників. «А вийшло так: «благоустрій» у п’ятницю ввечері видав припис демонтувати «МАФи» до понеділка. В неділю відключили електрику, а в понеділок прибув силовий підрозділ, — розповідає один із працівників ТОВ «Форест–груп». — До речі, рішення прокурора стосувалося споруд, які стоять на мережах, а «Київблагоустрій», посилаючись на це, написав про знесення всього ринку. А найголовніше — це ж не рядок яток, а цілий стаціонарний ринок, що працює з 1971 року. Про якесь самовільне встановлення тут кіосків ітися не може, це не МАФи. До речі, кіоски, які стоять біля виходу з метро «Лісова», не чіпали, хоча вони справді заважають проходу людей, ми ж знаходимося за 20 метрів від метро».
У громадській організації «Коаліція учасників Помаранчевої революції», активісти якої довгий час відстоюють права працівників ринку в судах і на акціях, наводять статистику понеділкових затримань. «Із 13 людей, які намагалися протистояти діям «Беркута», двох госпіталізовано, — говорить голова КУПРу Сергій Мельниченко. — Ці люди отримали серйозні травми, тож яке буде покарання — невідомо. Двом винесено попередження чи штраф — точно не можу сказати. Ще двом дали по три доби адмінарешту, п’ятьом — по п’ять діб. Винесли попередження ще одному захиснику, другий має добу адміністративного арешту. Всіх звинуватили за 173–й статтею адмінкодексу — «Дрібне хуліганство», за нецензурну лайку. Начебто люди стояли на дорозі й обзивали міліцію, всі тринадцятеро і хором».
Пан Сергій говорить, що у знесенні яток ринку зацікавлені представники фірми «Жен Сан». За його словами, «Жен Сан» отримала від райради чотиригектарну ділянку, на одній половині якої — ліс, на другій — кіоски «Форест–груп». Ходили чутки, що тут мав з’явитися торговельно–розважальний комплекс, збудований «Жен Саном», а дерева вирубають. Однак територію ринку відстояли у Вищому Господарському суді — кіоски визнали цілісним майновим комплексом, а не МАФами, а рішення таким, що не підлягає оскарженню.