Доки в Україні шукають крайнього після того, як бабахкало у Новобогданівці, є новини з Черкащини. Тут, неподалік села Розсішки Уманського району, де міститься чималий склад боєприпасів, загорівся автомобіль, завантажений 500 кілограмами «підпільного» пороху.
Нажахане перевірками, які розпочалися в державі після того, як червоний півень клюнув під Мелітополем, військове командування в Розсішках надумало замести сліди й заходилося тихенько утилізувати півтонни пороху, який був непридатний до використання. Але коли перевозили те добро, сталася пожежа. При цьому постраждали двоє людей — підполковник та старший сержант. Перший з опіками рук та обличчя був доставлений у міську лікарню Умані, а другий — у військовий госпіталь Міністерства оборони в Києві, у солдата опіки 60 відсотків тіла. Причому сталося це ще 22 травня, а «випливло» лише тепер.
Як повідомив «Україні молодій» військовий прокурор Черкаського гарнізону Микола Лисий, за фактом травмування людей порушено кримінальну справу за ст. 414 ч. 2. Основною версією того, що трапилося, є порушення правил технiки безпеки при поводженнi з вибуховими речовинами. Але говорити про причини, каже Микола Іванович, поки передчасно. Розслідування, яке нині проводять слідчі військової прокуратури, триває, й тільки після проведення експертиз можна буде говорити про вину тих чи інших осіб.
До речі, склад боєприпасів у Розсішках, за висновками спеціально створеної на Черкащині комісії, яка вже обстежила всі наявні в області такі склади, переповнений удвічі, значна частина цього добра має п'яту категорію, тобто є непридатною для експлуатації. Й сюди, рішенням Міноборони, тільки за один день було привезено з інших регіонів України 6 автомобілів з боєприпасами на зберігання. Це 120 тонн.
Начальник управління з надзвичайних ситуацій Черкаської обласної адміністрації Олександр Криворучко каже «УМ», що в Розсішках розташоване військове містечко, де мешкають вояки та сім'ї офіцерів. До Умані — 15 кілометрів, до іншого райцентру Черкащини — Христинівки — ще менше, усього 10 кілометрів. На території також розташовані небезпечні об'єкти з аміаком, поряд — автозаправка й траса на Вінницю, неподалік будується й славнозвісний автобан.
Члени комісії, головою якої був Олександр Миколайович, дійшли думки, що необхідно терміново обвалувати всі сховища й майданчики, де зберігаються боєприпаси. Правда, ніде взяти землі, бо поруч густо посаджений ліс. Отож уже є домовленість, що землю для цих потреб завозитимуть автомобілі, задіяні на будові автобану.
Порушення правил зберігання боєприпасів, говорить пан Криворучко, було виявлено практично на всіх військових складах, які є в Черкаській області. Перевантаженість та майданчики, що не відповідають вимогам зберігання, — такі основні порушення. Наприклад, на складах неподалік села Дубівка Черкаського району боєприпаси лежать просто неба, а між високими деревами стирчить низенький громовідвід. На військових складах із боєприпасами Золотоноші пожежний автомобіль без... води.