Після низки перевірок, погроз залучити до справи прокуратуру і «зачисток» у лавах колективу, Міністерство освіти й науки підняло своє знамено над «кузнею» спортивних кадрів — столичним Республіканським вищим училищем фізкультури, яке дало світу 23 олімпійських чемпіонів.
У липні минулого року «УМ» писала про регулярні рейди–перевірки діяльності закладу, які влаштовував заступник міністра Дмитра Табачника Євген Суліма. Деякі «обходи території» відбувалися у позаробочий час, без комісій, а вже колишній директор закладу — Анатолій Нілов — мало не складав чиновнику іспити з техніки безпеки та сантехніки.
Після цього вже комісія зафіксувала низку порушень у роботі, які більше стосувалися проблем, що їх неможливо було вирішити через затримки фінансування з боку того самого Міносвіти. Нілову телефонував Суліма, запитував, коли той збирається писати заяву на звільнення. Після таких щоденних домагань директор потрапив на лікарняне ліжко. Врешті Анатолія Нілова звільнили, а на його місце заступник міністра тимчасово влаштував свою людину — Володимира Тібабішева, який, за інформацією з джерел «УМ», не має відповідної кваліфікації.
«Мені небезпечно спілкуватися з пресою, — каже «УМ» одна з викладачок училища. — Дізнаються — звільнять. На вибори директора мене не запросили, тут тільки ті, хто голосуватиме «за». Нілову погрожують прокуратурою, в.о. директора змінив 40 відсотків колективу «своїми людьми», на керівні посади призначено лояльних до Тібабішева вчителя математики та української мови. А колись там були люди, які жили спортом… Сьогодні обиратимуть директора зі списку, де одне прізвище — Тібабішев».
На вчорашні збори, на яких вибирали директора, потрапив і журналіст «УМ». Захід нагадував з’їзд Компартії, де за всі питання регламенту підтримують одноголосно, а кандидат — єдиний. Третину голосів під час таємного голосування панові Тібабішеву набрати було нескладно.
Голова профкому Валерій Баранецький пояснив, чому зголосився один кандидат: мовляв, тільки він подав необхідні документи. Викладачі зізнаються: їм порадили не ризикувати роботою і не балотуватися. Серед «таємних незгодних», які бояться звільнення, поширена думка, що Міністерство просто хоче «роздерибанити» майно училища.