Після успішної революції Єгипет постав перед іще більше серйозною проблемою, ніж повалення влади. Мусульмани, які становлять понад 90 відсотків населення країни, пішли на конфлікт із християнами–коптами. Близько тисячі коптів позавчора провели демонстрацію на вулицях Каїра, протестуючи проти релігійного тиску. Як повідомляє «Євроньюз», ситуація загострилася настільки, що загрожує перерости у громадянську війну. Минулими вихідними мусульманські радикали — салафіти — напали на коптську церкву в одному з передмість Каїра. У сутичці мусульманської та християнської спільнот загинули 12 та поранено 230 осіб.
«Цю ситуацію можна назвати критичною, адже вона здатна підірвати єгипетське суспільство зсередини», — заявив голова Ліги арабських країн, єгиптянин за походженням Амр Мусса.
Тепер єгипетський уряд (нагадаємо, після повалення президента Хосні Мубарака владу тимчасово взяли до своїх рук військові) має намір внести зміни до законодавства, аби зробити його жорсткішим щодо тих, хто посягає на об’єкти релігійного культу. Салафіти — представники однієї з найрадикальніших течій ісламу — наприкінці минулого тижня вдалися ще до однієї провокації: блокували церкву Мар–Міни в каїрському передмісті Імбаба. Інцидент завершився стріляниною, після чого церкву закидали «коктейлями Молотова». Вогонь вдалося загасити, але храму завдано значних збитків.
Деякі урядовці назвали підбурювачів міжконфесійних сутичок «контрреволюціонерами», адже вони кидають тінь на здобутки демократичної революції. А представники коптів та активна частина молоді, яка організовувала виступи на каїрській площі Тахрір, звинувачують єгипетських правоохоронців у бездіяльності.