Європейський Союз запровадив санкції проти керівництва Сирії — у відповідь на жорстоке придушення антиурядових протестів у цій країні. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, ембарго на поставки зброї до Сирії набрало чинності відучора. Окрім того, ЄС заборонив в’їзд на свою територію 13 членам сирійського керівництва та заморозив їхнi вклади в європейських банках. Організація Об’єднаних Націй зi свого боку висловила занепокоєння з приводу ситуації в місті Дараа на півдні Сирії, де в сутичках з урядовими військами загинули десятки людей. Минулого тижня сирійська влада дозволила співробітникам гуманітарної місії ООН в’їхати до цього міста, яке стало центром антиурядових виступів, але позавчора скасувала дозвіл.
Гострою залишається ситуація і в столиці Сирії Дамаску. Війська сирійського диктатора Башара Асада поділили місто на зони, щоб полегшити собі придушення народних виступів. Учора вони розстрілювали з танків передмістя Дамаска — Муадхамію. За даними правозахисників, за сім тижнів протестів сили Асада вбили понад 800 цивільних, ще тисячі осіб отримали поранення. Близько семи тисяч противників режиму заарештовано.
Окрім столиці та Дараа, вчора війська продовжували придушувати народні виступи також у містах Хомс та Баніяс. Мешканцям бунтівних міст та районів столиці відключили воду, електрику й телефонний зв’язок. До того ж закордонним журналістам заборонили в’їзд до Сирії, тож отримати інформацію про справжні розміри трагедії, яка розігрується на вулицях сирійських міст, майже неможливо. Зокрема, за деякими даними, представники сирійських спецслужб обходять будинки і беруть iз людей письмові зобов’язання про неучасть в антиурядових виступах та протестах. Відмова підписати таке зобов’язання означає ув’язнення. З огляду на терор, який режим Асада розв’язав проти власного народу, десятки сирійців залишають свої домівки та виїздять iз країни. Тисячі намагаються перетнути кордон iз Туреччиною, але наразі прорватися вдалося лише 300 біженцям, яких турецька влада розселила у спеціально облаштованому таборі.