Кілька десятків бездиханних дельфінів прикордонники знайшли на узбережжі в районі морського десантного полігону російського Чорноморського флоту — між мисом Опук і Чауда. У кримському управлінні МНС припускають, що тварини загинули через розставлені риболовецькі сітки, оскільки у дельфінів не було плавників.
Крапки над «і» мають розставити у Карадазькому державному заповіднику і Севастопольському центрі з вивчення дельфінів, фахівці якого учора планували прибути на місце замору дельфінів для проведення обстеження й утилізації. «На жаль, нічого надзвичайного не сталося, — каже «УМ» голова міжнародної організації «Чорноморська рада з охорони морських ссавців», кандидат медичних наук Олексій Біркун. — Загиблі тварини — це так званий прилов, тобто результат потрапляння у донні риболовецькі сіті на камбалу калкан. Мертві тіла дельфінів, схоже, дрейфували у морі близько місяця, поки їх не прибило до берега. Феодосійська затока — це район промислового лову камбали. Природний сонар дельфіна «не бачить» кабальну сітку, розмір квадратика якої становить двадцять сантиметрів і більше. Аналогічна картина у цю пору характерна і для Киркинітської затоки».
За словами пана Біркуна, наразі майже місяць для азовок триватиме «передишка» — у зв’язку із забороною вилову камбали через її нерест. Далі аж до липня згубний для ссавців Чорного моря «прилов» знову може повторитися.