Із початку травня рішенням Національної комісії з питань регулювання зв’язку України (НКРЗ) збільшено абонплату за користування стаціонарним телефоном. Вона зросла на 10%, а для тих телефонних апаратiв, що мають погодинну оплату, — на 25%. Тепер жителі міст сплачуватимуть 24 гривні 78 копійок, а райцентрiв — 20 гривень 56 копійок на місяць. Абонплата за місцевий телефонний зв’язок для мешканцiв сіл та селищ міського типу становитиме 12 гривень 52 копійки.
Водночас ціна хвилини на мiсцевi розмови не змінилася — як i досi, це буде 5,4 копійки за хвилину розмови в місті і 2,58 копійки в селі.
Це тільки перший етап підвищення «телефонних» цiн. Уже на вересень заплановано чергове збільшення абонентської плати для телефонів iз погодинною оплатою на 8%.
Тарифи на стаціонарний телефонний зв’язок не змінювали вже два роки. Активні реформи почалися після приватизації національного оператора електрозв’язку «Укртелеком». «Цілком зрозуміло, що компанія хоче збільшити свої прибутки, оскільки вона є тепер приватною. Та однозначно стверджувати, що підвищення тарифів на телефонний зв’язок спричинене приватизацією «Укртелекому», не можна, оскільки тарифи підвищувались і тоді, коли компанія була у державній власності», — розповів у коментарі «УМ» експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь.
За прогнозами фахівця, надалi значного підвищення цін у цiй царинi не передбачається, оскільки у стаціонарного телефону є серйозний конкурент — мобільний зв’язок.
Леся ЧУПРИНА