Як і прогнозували експерти, «молода команда» Леоніда Черновецького почала «рідіти» на очах. Учора на сесії Київради новообраний секретар Галина Герега зачитала одразу 17 заяв про вихід депутатів із блоку імені чинного мера.
Однією зі знакових персон, що відцуралася від Леоніда Михайловича (який, до речі, на сесію не прийшов, доручивши її проведення секретареві), стала тепер уже колишня співголова його фракції Алла Шлапак. Хоча ще 19 квітня, в день звільнення Олеся Довгого, вона запевняла «УМ», що хоч відхід Олеся Станіславовича є логічним, проте «на сьогодні про перехід інших членів фракції не йдеться».
Власне, фактичного переходу поки й справді не сталося, однак усім зрозуміло, що «космічні» демонструють готовність працювати з новим «господарем», очільником Київської міськдержадміністрації Олександром Поповим і формувати більшість під Партію регіонів. Особисто для пані Шлапак тепер, на думку політологів, відкрилися нові політичні горизонти — її можуть призначити керівником Комісії із соціальних питань.
«Відкритими до співпраці», крім Алли Шлапак, стали Юрій Бічук, Михайло Якобчук, Олександр Драпій, Олег Качкан, Сергій Березенко, Павло Гречківський, Ігор Кононенко, Микола Ламбуцький, Зоя Миронова, Алла Семенюк, Максим Саврасов, Мирон Курилич, Олексій Засенко, Віталіна Шлапак, Ольга Славна та Віталій Журавський. Останній — колишній вірний соратник Леоніда Михайловича та його заступник на посаді голови міськадміністрації — свого часу палко захищав мера і часто був його політичним рупором. Наприклад, у 2007 році під час конфлікту міського голови з Юрієм Луценком називав екс–міністра внутрішніх справ потенційним пацієнтом психлікарні, а в 2009–му обстоював ідею Космоса про платний вхід на кладовища.
На думку політолога Володимира Фесенка, крім «утікачів» із Блоку Леоніда Черновецького, нову більшість «регіонали» формуватимуть із допомогою фракції «Громадський актив Києва», звідки новий секретар Галина Герега. «Попов зацікавлений у тому, щоб більшість формувалася під нього. Герега, як і частина фракції Леоніда Черновецького, — компонент цієї більшості», — вважає Фесенко. Інші експерти додають сюди ще й «литвинівців», «Республіку Київ» та частину Блоку Юлії Тимошенко. Якщо так станеться — аргумент «синіх» у Київраді буде залізобетонним.
Нагадаємо, «велика міграція» депутатів Київради почалася одразу після того, як «останній солдат» Черновецького Олесь Довгий склав повноваження секретаря міськради. У той самий день фракцію «Республіка Київ» покинули чотири депутати, створивши нову — «Кияни». За деякими оцінками, новий секретар Київради Галина Герега стала своєрідним компромісним гравцем між Черновецьким та Поповим. Однак, судячи з усього, ситуація все ж складається на користь «синіх».
ДО РЕЧІ
Столичні БЮТівці і «кличківці» просять прискорити розгляд у регламентній комісії проекту постанов про усунення з посади мера Леоніда Черновецького та перевиборів Київради. «Я прошу надати доручення розглянути ці проекти протягом тижня, бо так можна тягти місяць, рік, і дотягти до наступних виборів», — заявила голова фракції БЮТ у Київраді Тетяна Меліхова.
Нагадаємо, на сесії 20 квітня мер Черновецький заявив, що обдумує можливість своєї відставки, проте хоче це зробити відповідно до регламенту. Тоді ж голова регламентної комісії Віталій Павлик (з Блоку Леоніда Черновецького) повідомив, що комісія тільки взялася вивчати звернення опозиції з вимогою перевиборів і відставки, тому виносити на голосування ці питання ще не час.
Політолог Володимир Фесенко можливість виборів найближчим часом виключає: «Достеменно не визначено правову базу перевиборів. Крім того, перевибори призначає Верховна Рада, а ми знаємо, яка там більшість. Тож вибори в Києві будуть або разом із парламентськими, або не раніше наступної осені».