У переддень 25–ї річниці катастрофи на Чорнобильській АЕС по всьому світі відбулися демонстрації з вимогами відмовитися від атомної енергетики. Понад 150 тисяч людей вийшли на вулиці у Франції та Німеччині на заклик німецького «антиядерного» руху Ausgestrahlt. Як повідомляє агенція «Франс пресс», учасники мітингів несли українські та японські прапори, щоб нагадати своїм урядам про катастрофи на ЧАЕС та АЕС «Фукусіма–1». І принагідно вимагали закрити найстарішу у Франції (діє з 1977 року) атомну електростанцію в місті Фессенхайм, що поблизу кордону з ФРН, скандуючи: «Радіація не визнає кордонів!».
Після ядерної катастрофи в Японії уряд Німеччини наказав тимчасово вивести з експлуатації сім найстаріших німецьких АЕС та оголосив тримісячний мораторій на ухвалений минулого року закон про продовження експлуатації застарілих німецьких реакторів у середньому на 12 років. Але повністю розпрощатися з атомною енергетикою, яка на 25 відсотків задовольняє потреби країни в електроенергії, Берлін поки що не готовий.
Проти ворожого «мирного атому» виступили й демонстранти в Австрії. Найбільший мітинг, до якого приєднався й канцлер, лідер соціал–демократів Вернер Файман, зібрався у Відні. Соціал–демократична партія Австрії разом із колегами з Німеччини планує ініціювати загальноєвропейський референдум про заборону атомної енергетики в Євросоюзі. Виступаючи на мітингу, Файман наголосив, що після катастрофи на ЧАЕС у світі було збудовано 160 нових атомних електростанцій, що, на його думку, свідчить про «цинізм лобі атомної промисловості». На підтримку учасників протестних акцій висловився й архієпископ Відня Крістоф Шонборн.
«Античорнобильські» демонстрації відбувалися цими днями у Швейцарії, Болгарії, Китаї, Таїланді, на Філіппінах тощо. А в Токіо, крім основного мітингу, на окрему протестну акцію зібралися близько 200 японських фермерів. Прихопивши із собою своїх корів, вони прийшли до головного офісу компанії «Токіо електрік пауер» (ТЕРСО), яка є оператором аварійної станції «Фукусіма–1». Радіація завдала великих збитків сільському господарству регіону. Зокрема, в зоні відселення залишилося багато домашньої худоби, яку, за наказом уряду, знищать ветеринарні служби.