Нинішній президент США Барак Обама своїм успіхом на минулих виборах значною мірою завдячує інтернету. Завдяки активному спілкуванню з користувачами соціальних мереж молодий–перспективний висуванець Демократичної партії здобув чимало нових прихильників. Тож і нинішню виборчу кампанію Обама, який днями заявив про готовність балотуватися на другий президентський термін у 2012 році, вирішив розпочати з найпопулярнішого нині інтернет–сервісу — Facebook.com. Позавчора ввечері в рамках своєї (передвиборчої) подорожі країною, в якій глава Білого дому зустрічається з виборцями й намагається переконати їх у доцільності свого плану зменшення дефіциту бюджету, завітав і до офісу «Фейсбука» в каліфорнійській Силіконовій долині. Там Обама не лише поспілкувався з персоналом, а й відповів в онлайні на деякі запитання користувачів цієї соціальної мережі.
На початку зустрічі президент потиснув руку засновнику та власнику «Фейсбука» і жартівливо відрекомендувався: «Я — той хлопець, який змусив Марка Цукерберга одягнути костюм із краваткою». Суть жарту полягає в тому, що хоча 26–річний комп’ютерний геній Цукерберг і є наймолодшим мільярдером світу та володіє компанією вартістю 50 мільярдів доларів, він не надто змінив той спосіб життя, до якого звик ще за часів незаможної молодості. На роботу він зазвичай приходить у футболці, джинсах та в’єтнамках на босу ногу.
Цукерберг у боргу не залишився й у відповідь на жарт подарував почесному гостю футболку з логотипом Facebook. Мабуть, сподівався, що президент її одягне, але Обама лише приклав подарунок до грудей, щоб перевірити, чи підходить розмір. Зате піджаки під кінець спілкування зняли обоє.
Під час дискусії, яку модерував сам Цукерберг, президент Сполучених Штатів не стільки відповідав на запитання, скільки закликав молодих американців не ставати цинічними й байдужими до проблем своєї країни, попри «безпредметні суперечки у Вашингтоні». «У нас, як і раніше, найкращі у світі університети, найбільш продуктивні фахівці, найдинамічніше розвивається підприємництво. І якщо ми всі об’єднаємося, то спільними зусиллями зможемо вирішити всі проблеми. А без вашої допомоги сам я цього зробити не зможу...» — наголосив господар Білого дому.
Популярність Обами у США катастрофічно падає, і це помітно вже навіть у незмінному оплоті Демократичної партії — штаті Каліфорнія. Тому президент намагається активізувати молодь, яка більше довіряє демократам, ніж республіканцям, але при цьому часто ігнорує вибори. Білий дім також розраховує зібрати в Каліфорнії щедрі пожертвування на виборчу кампанію Обами наступного року.