Учора по обіді депутати Київради обрали собі нового секретаря. Головував на сесії Леонід Черновецький, який і запропонував проголосувати за Галину Герегу — депутатку від «Громадського активу Києва». Її кандидатуру вирішили підтримати депутати Блоку Черновецького ще у вівторок, після звільнення Олеся Довгого. На засідання пані Галина прийшла у компанії свого усміхненого попередника.
Голова столичної фракції БЮТ Тетяна Меліхова повідомила журналістам, що голосувати за Галину Герегу вони не будуть. «Голосуючи за неї, депутати будуть забувати, як 1 жовтня 2007 року, під час пам’ятного голосування за земельні питання, 1600 гектарів відійшли, в тому числі, Василю Хмельницькому, який стоїть за «ГАК», — зазначила пані Мелехова. Схожу думку висловила і Наталія Новак, депутат від політичної сили Віталія Кличка: мовляв, зміна Довгого на будького іншого — питання не настільки принципове, як перевибори депутатів і міського голови, а пані Герегу, враховуючи її попередні «заслуги», «кличківці» не підтримають і в «маніпуляціях участі не братимуть».
Після оголошення засідання відкритим Тетяна Меліхова вкотре попросила внести до порядку денного питання про розпуск Київради та звільнення міського голови. Однак голова регламентної комісії Віталій Павлик повідомив, що профільна комісія тільки взялася вивчати їх звернення, тому голосувати наразі не час. Після цього уже Наталія Новак прямо попросила в мера: «Леоніде Михайловичу, здійсніть подвиг Олеся Станіславовича, напишіть заяву про відставку». Черновецький тільки відповів, що обдумає цю пропозицію. І взявся представляти кандидатку на пост секретаря — бізнеследі, співзасновницю мережі гіпермаркетів «Епіцентр» та володарку титулу «Жінка третього тисячоліття» Галину Федорівну Герегу.
Результат таємного голосування — 89 «за». Черновецький запросив до слова нового секретаря. Пані Герега, ставши за трибуну, довго не могла почати — опозиція обурено шуміла, на що Черновецький сказав: «Вам доведеться до такого звикати». Коли Герезі таки дали сказати слово, почули тривіальне — подяку за обрання та запевнення у своєму бажанні працювати на благо столиці.
Політолог Віктор Небоженко вважає, що з призначенням Галини Гереги програв Янукович і його адміністрація, «адже ця пані — далеко не технічний працівник, як Попов. І навряд чи вона буде виконувати забаганки вищої влади, не враховуючи особистих інтересів та групи Черновецького. А сьогоднішній усміхнений Довгий поруч із Герегою — це демонстрація кучмівського принципу «я хочу подивитися на Україну без мене» на свій лад — «покажіть мені Київ без Довгого». Довгий показує свою незамінність».