Підрахунками токсичних відходів, що накопичилися в країні протягом минулого року, займався Держкомітет статистики України. За його даними, загалом на підприємствах країни «назбиралося» 79 мільйонів тонн цього «добра». Тоді як позаторік українська промисловість видала на-гора 77,6 мільйона тонн. «Приріст», як ви помітили, досить суттєвий, особливо в контексті того, що увесь світ за допомогою сучасних технологій працює на їх зменшення. Із загальної кількості накопичених відходів 48,8 мільйона тонн (62 відсотки) розташовані в місцях організованого складування, із яких 19 відсотків — у сховищах, що експлуатуються з порушенням вимог екологічної безпеки, або ж не відповідають чинним нормативам.
Станом на 1 січня цього року в сховищах і на територіях підприємств загалом накопичилось близько 3000 мільйонів тонн токсичного сміття. Найбільше «пощастило» Дніпропетровщині — понад дві третини цього «добра» зберігається на території області.
Як повідомляє «Регіон онлайн», в Держкомстаті зазначили, що в середньому по країні на 1 квадратний кілометр території на початок цього року припадає 4,5 тисячі тонн токсичного сміття. При цьому антропогенне навантаження на довкілля на Дніпропетровщині перевищує загальнодержавний показник у 13 разів!
Не дивно, що голова парламентського комітету з питань національної безпеки Георгій Крючков заявляє про загрозу нової екологічної катастрофи, яку за масштабами можна порівняти з чорнобильською. За його словами, йдеться про утилізацію твердого ракетного палива, яке знаходиться в Павлограді на Дніпропетровщині. Американці, які обіцяли допомогти з цим, пропонують його спалювати. Такий метод, цитує Крючкова ForUm, загрожує катастрофою не лише Україні, а й сусіднім державам. Утилізацію палива, зазначає голова комітету, слід здійснювати лише методом гідророзмиву.