Останнім часом помітно зростають акцизні надходження до державної казни. Так, тільки протягом квітня, за даними Держказначейства України, завдяки «акцизкам» зведений бюджет отримав 1,9 мільярда гривень. Як стверджують в прес-службі Міністерства фінансів, збільшення надходжень від цього «нездорового» збору слід пов'язувати із зростанням сплати акцизу з імпортних товарів, рівень якої зріс майже на 42 відсотки порівняно із минулорічним показником. Фахівців така тенденція неабияк радує, оскільки вони вважають, що таким чином почалася детінізація одного із найбільш тіньових ринків України.
За перший квартал надходження тільки від лікеро-горілчаних виробів виросли на 61,4 відсотка або на 185 мільйонів гривень, порівняно з аналогічним періодом минулого року. Окрім того, відрахування від тютюнових виробів становлять удвічі більшу суму — 385,5 мільйона гривень, вирісши на 168,1 відсотка порівняно з минулорічним показником. Таким чином у структурі доходів загального фонду держбюджету надходження від акцизного збору займають майже 8 відсотків.
Якщо так піде й далі, то до кінця року надходження від акцизного збору можуть скласти аж 6 мільярдів гривень, або на 1,3 мільярда більше проти зібраного в минулому році. Звісно, певною мірою привчають до дисципліни торговців спиртним та тютюновими виробами регулярні операції підрозділів податкової міліції, яка з початку року вилучила з незаконного обігу товарів на суму понад 73 мільйони гривень, зокрема, понад 3 мільйони 700 тисяч літрів (!) алкогольних напоїв. Потрапили під пильний погляд податкових інспекторів і 10 тисяч штук фальшивих акцизних марок, у тому числі понад 8,5 тисячі штук нового зразка.
Одначе на державному спеціалізованому підприємстві «Голографія» запевняють, що в нинішній боротьбі за чисті від тіні «алкоголку» та цигарки є левова частка заслуг від впровадження голографічного захисту, оскільки підробити голограму так, щоб цього не було помітно неозброєним оком, авторам фальшивих «акцизок» не вдається. Цікаво, що зовсім нещодавно досягненнями в галузі голографічного захисту наші колеги змогли поділитися із зарубіжними фахівцями — буквально вчора у Києві закінчила роботу міжнародна конференція «Оптична голографія та її застосування», в якій взяли участь вчені з 15 країн світу. Науковці констатували, що виникнувши у дослідних лабораторіях, оптична голограма усе більше стає корисною в щоденному бізнесі як надійна гарантія убезпечення тих чи інших товарів від підробок.