Жертвами землетрусу та цунамі, що сталися в Японії 11 березня, стало майже 14 тисяч людей. Учора Національна поліцейська агенція оприлюднила оновлений список загиблих: 13 тисяч 843 людини. Ще 14 тисяч 30 осіб досі вважають зниклими безвісти. У тимчасових таборах станом на ранок 19 квітня залишалося 136,5 тисячі людей, які внаслідок катастрофи втратили житло.
Тим часом на АЕС «Фукусіма–1», пошкодженій цунамі, тривають ліквідаційні роботи. Учора з другого реактора станції почали відкачувати радіоактивну воду. Рідина, яку використовували для охолодження реактора, тепер потрапить до спеціального резервуара ємкістю 30 тисяч тонн. Щодня до нього перекачуватимуть 480 тонн зараженої води, якої загалом зібралося близько 25 тисяч тонн. При цьому в реакторах утворюватиметься нова радіоактивна рідина, адже їх і надалі треба постійно охолоджувати, пояснив речник японського уряду Юкіо Едано.
За даними оператора аварійної АЕС, компанії TEPCO (Tokyo Electric Power Co.), у першому та третьому енергоблоках може залишатися до 42,5 тисячi тонн води з відносно низьким рівнем радіоактивного забруднення. Тож біля цих реакторів теж зводять допоміжні резервуари. Ще один резервуар, розрахований на 10 тисяч тонн води, буде плавучим — його спустять в океан неподалік «Фукусіми–1».
Ліквідатори аварії на «Фукусімі–1» використали роботів, щоб виміряти рівень радіації у внутрішніх приміщеннях станції. І дані цих замірів свідчать, що на першому і третьому енергоблоках він завищений — людина перебувати в такій радіаційній обстановці може не більше кількох годин. Учора робота запустили й до другого реактора, де ситуація виявилася ще гіршою — поки що людям туди краще взагалі не потикатися. Це значно сповільнює роботи з ліквідації наслідків аварії. З огляду на отримані дані, керівництво ТEPCO сподівається знизити рівень витоку радіації з АЕС за три, а повністю охолодити реактори — за дев’ять місяців.