Заспані перехожі, що йшли бульваром Шевченка, могли стати свідками незвичайного пікету. Близько двох десятків людей у рясах, із плакатами та гучномовцями, зібралися у понедiлок під дверима Головного управління культури столиці й почали співати пісень. Страйкарi насправді не мали жодного стосунку до «справ божих» — озвучити свої вимоги культурному главку прийшли актори муніципального театру «Київ». З квітня їм офіційно перекрили фінансування. Директоррозпорядник театру «Київ» Ольга Нежурко каже, що Світлана Зоріна, керiвник Управління культури КМДА, минулого тижня видала довідку, згідно з якою театрові зменшено фінансування. «У п’ятницю зібрався колектив, ми вирішили відіграти останню виставу в неділю, а сьогодні почати страйк, — каже пані Ольга. — Сьогодні, хоч і початок Страсного тижня, ми вийшли на мітинг, аби управління побачило тих людей, яких позбавляють роботи».
За словами Ольги Нежурко, за п’ять років існування театру ні начальник управління культури, ні перші заступники жодного разу не відвідували театр, попри численні запрошення. При цьому комунальні, господарські витрати, витрати на гастролі, костюми, грим та половину розміру заробітної плати завжди покривали ресурсом театру. «Раніше ми вимагали від управління, аби воно повністю фінансувало зарплатню, а все решта — за наш рахунок, — каже директор. — Хоча театр організовано у формі товариства, і виконавчий орган Київради мав би фінансувати не тільки 51 відсоток зарплати, а трохи більше половини всіх витрат. Тепер же і той 51 відсоток зарплати, який виділяли з бюджету, у нас забирають...».
Коли роз’їхалися майже всі знімальні групи та журналісти, до мітингувальників вийшла Світлана Зоріна й повідомила, що витрати, які йшли на дофінансування театру «Київ», відтепер спрямовуватимуть на заробітну плату працівникам театру оперети: мовляв, їм потрібно підвищити зарплатню, адже театр має статус національного. Акторам «Києва» така відповідь не сподобалася. Тож учора вони прийшли мітингувати під приміщенням Київради. Наразi — марно.