Із п’ятниці триває страйк колективу англомовної щотижневої газети KyivPost. Приводом стало звільнення головного редактора видання Брайяна Боннера — начебто за те, що він відмовився зняти з публікації інтерв’ю з міністром аграрної політики і продовольства Миколою Присяжнюком.
У п’ятницю на сторінці KyivPost у Facebook з’явилося повідомлення: «Редакція KyivPost починає страйк з вимогою відновити Боннера на посаді головного редактора. Ми продовжимо писати та редагувати наші статті, але жодного номера газети випускати не будемо». Причиною звільнення головного редактора, як свідчать журналісти видання, є внутрішні дискусії між інвестором в особі Мохаммада Захура та політикою щотижневика. Протистояння досягло апогею після публікації інтерв’ю з міністром Миколою Присяжнюком. У ніч на 15 квітня, коли номер газети передавали в друкарню, Мохаммад Захур подзвонив Брайану Боннеру і попросив не публікувати це інтерв’ю, посилаючись на особисте прохання міністра. Боннер не погодився. Наступного дня його звільнили.
Як тільки журналісти оприлюднили свою заяву про страйк, на сайті Мінагрополітики з’явилося повідомлення про те, що «жоден посадовець міністерства, зокрема й міністр Микола Присяжнюк, ніколи не втручалися в редакційну політику цього видання». У свою чергу, пан Захур підтвердив, що телефонував до головного редактора і просив не публікувати інтерв’ю, проте з інших причин — «матеріал був сирим і непідготовленим». Журналісти KyivPost говорять, що видавець таким чином підтвердив факт цензури у своєму ж виданні. «Колектив у зв’язку із цим цікавиться, якою після подібних заяв пан Захур бачить свободу преси, адже його дії прямо суперечать її принципам, — зазначає в коментарі «УМ» заступник головного редактора Kyiv Post Катерина Горчинська і додає: — Три дні ми отримуємо електронні листи з проханнями та погрозами».
За словами пані Горчинської, ситуація настільки складна, що важко сказати, на які дії має піти видавець, аби колектив прийняв нового редактора KyivPost. «За контрактом, Брайян отримував повну свободу дій редакції. Захур неодноразово говорив, що виступає за ті принципи, які діють в KyivPost. Мені важко відповісти на питання, що може сказати пан Захур, аби йому знову повірили. Тим паче, на наш погляд, репресії проти колективу продовжуються — Мохаммад Захур найняв піар–фірму, яка намагається «відбілити» його імідж, а у нас відібрали доступ до сайтів. Відсьогодні немає доступів і до системних папок». Однак редакція все ж сподівається, що запланована на завтра зустріч із видавцем породить хоча б конструктивний діалог.
Парламентська тимчасова слідча комісія з питань запобігання цензурі та перешкоджання діяльності журналістів розслідуватиме ситуацію навколо газети KyivPost. Про це заявив віце–спікер Микола Томенко. Водночас лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов вважає, що у цьому випадку можна говорити лише про конфлікт між засновником та головним редактором газети: «Я не хотів би, щоб подібні конфлікти одразу ж перекладалися на владу, оскільки далеко не завжди це відповідає дійсності».