Міжнародна агенція з атомної енергії (МАГАТЕ) підтвердила, що ситуація на пошкодженій японській АЕС «Фукусіма–1» і надалі залишається серйозною. Імовірно, ця катастрофа матиме значний вплив на довкілля та здоров’я людей. Рівень ризику підвищено після останніх замірів радіоактивного витоку, хоча японці і стверджують, що на цей час з АЕС у навколишнє середовище потрапила лише десята частина від тієї кількості небезпечних радіоактивних матеріалів, які «вирвалися» 1986 року з Чорнобильської АЕС. Попри це, уряд Японії ухвалив рішення про розширення захисної зони навколо «Фукусіми–1» з 20 до 40 кілометрів. Фахівці вже відкачали 200 з 500 тонн високозараженої радіоактивної води, яка стоїть у реакторних приміщеннях станції, та охолоджують паливні стержні.
На тлі радіаційної небезпеки міжнародна спільнота часто забуває про те, що японська трагедія складається з особистих трагедій звичайних людей, чиї долі поламала катастрофа на АЕС. У селі, розташованому в межах 40–кілометрової зони, що підлягає відселенню, наклав на себе руки 102–річний дідусь. Старенький не міг змиритися з думкою, що йому доведеться залишати землю, в яку він вріс корінням.
Трагедія зачепила і старих, і малих. У Страсну п’ятницю, 22 квітня, Папа Римський Бенедикт XVI в ефірі італійського каналу громадського телебачення RAI Uno відповідатиме на запитання мирян з усього світу. Телевізійники, які відбирають запитання до цього ефіру, вже вирішили, що першим прозвучить запитання від семирічної японської дівчинки Елени (її батько — італієць). Дитина пережила землетрус та цунамі 11 березня, була свідком смерті багатьох своїх ровесників, тому її питання стосуватиметься душевного болю людини.