На цьому тижні Господарський суд столиці задовольнив три позови Генпрокуратури щодо незаконності кількох земельних рішень Київради, прийнятих ще три з половиною роки тому. Йдеться про скандальну жовтневу сесію 2007 року, коли депутатська більшість Київради передала сумнівним структурам чимало земельних ділянок природно–заповідного фонду та історико–культурного призначення столиці. Зокрема, такі ділянки надавалися на Жуковому острові та на території Національного музею архітектури i побуту в Пирогові. Але в понеділок та вівторок Феміда повернула державі цінну землю загальною площею понад 230 гектарів.
Зокрема, щодо земельного «дерибану» на дніпровському острові Генпрокуратура пред’явила два позови про визнання недійсними двох рішень Київради, а відтак і визнання недійсними державних актів на право власності на земельні ділянки. Йдеться про 130 гектарів землі на Жуковому острові, загарбані обслуговуючими кооперативами «Медтехнік» i «Житлосервіс», щодо яких Генпрокуратура і пред’явила два позови до суду. На Різницькій зазначають, що цю землю ділки отримали всупереч вимогам Земельного та Житлового кодексів, а також Законів України «Про природно–заповідний фонд України», «Про охорону культурної спадщини» тощо.
Як повідомили «УМ» у прес–службі ГПУ, перевірка встановила, що ці кооперативи отримали 105 га землі безплатно й у приватну власність для будівництва житла, а ще 25 га — у довгострокову оренду для рекреаційних цілей i благоустрою території. Що цікаво, засновниками кожного з кооперативів були лише чотири фізичні особи, які не потребували поліпшення житлових умов. Тож надавати їм землю для будівництва житла було не потрібно. Справжні цілі ділків стали зрозумілі невдовзі після оформлення держактів на право власності на землю: кооперативи одразу передали земельні ділянки до статутного фонду інших товариств.
Відтепер ці землі знову повернуто державі, а кооперативи лишилися ні з чим. Нагадаємо, що «Медтехнік» отримав землю на Жуковому острові за рахунок ТОВ «Агрокомбінат «Хотівський», що відомий скандальною приватизацією іншої історичної пам’ятки — фрагменту Змієвих Валів, розташованого в межах адміністративного Києва між селами Круглик i Ходосівка (свого часу «УМ» писала про цей безмір). Однією з належних до цього ТОВ осіб є депутат Київради Андрій Іванов, а сама фірма має у власності не лише Змієві Вали, а також тисячі га земель у Києві та поблизу столиці, зокрема біля Голосіївського лісу, Феофанії, Пирогова та на Жуковому острові.
Утім загарбані землі у Пирогові також повернуто державі. У третьому позові Генпрокуратура наполягала на визнанні недійсним іншого рішення Київради, за яким обслуговуючому кооперативу «Житлодар» передали землі історико–культурного призначення площею майже у сто гектарів. Депутатів iз блоку Черновецького не зупинило те, що ця земля знаходиться в зоні охоронюваного ландшафту Національного музею архітектури та побуту в Пирогові. Лише один гектар землі ділки мали орендувати для рекреаційних цілей та благоустрою території, а всі інші гектари також безплатно передавали у приватну власність для будівництва житла. І знову ж таки, поліпшення житлових умов квартет засновників кооперативу не потребував. Усе за накатаною схемою, як і у випадку з Жуковим островом.
Нагадаємо, що два тижні тому той самий Господарський суд столиці повернув державі також подаровані Київрадою землі Жукового острова: кооперативу «Транспортник» довелося попрощатися з отриманими під будівництво житла ділянками (загальною площею понад 67,5 га), а також із ділянками, отриманими у довгострокову оренду (понад 54 га). Задоволення Фемідою «земельних» позовів Різницької триватиме?