Адвокати екс–Президента Леоніда Кучми Михайло Кісілевич та Віктор Петруненко направили на ім’я Генпрокурора Віктора Пшонки заяву про відвід слідчому Владиславу Грищенку, який є членом слідчої групи з розслідування справи про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе. Причина? Захисники вбачають у діях Грищенка необ’єктивність та упередженість i явний обвинувальний нахил, до того ж під час очної ставки Кучми з Мельниченком слідчий не відреагував належним чином на спробу екс–майора УДО зафіксувати слідчі дії на приховану камеру, нібито вмонтовану у великий годинник. На Різницькій поки що не відповіли на заяву захисників екс–Президента.
Натомість представниця інтересів постраждалої сторони — вдови Мирослави Гонгадзе — адвокат Валентина Теличенко вважає, що Генпрокуратура зобов’язана порушити кримінальні справи не лише проти Кучми, а й щодо інших осіб, які фігурують у «плiвках Мельниченка». Мовляв, якщо голоси на плівках справді належать посадовцям того часу, то варто порушувати й інші кримінальні справи за фактами злочинних дій, які обговорювали в кабінеті Президента.
Перший заступник Генпрокурора Ренат Кузьмін, який днями повідомив про причини залучення «плівок Мельниченка» як речових доказів у справі Гонгадзе, одразу відхрестився від можливості порушувати ще й інші справи проти Кучми та його відвідувачів. За його словами, Генпрокуратура поки що вирішила обмежитися використанням «плівок Мельниченка» тільки у справі Гонгадзе, не більше. «У нас поки немає мети з’ясовувати, що міститься на решті плівок — продаж зброї або приватизація будь–яких підприємств», — каже пан Кузьмін.