НОВИНИ ПЛЮС

05.04.2011

Серія замахів у Пакистані

Унаслідок учорашнього бомбового замаху на автобусній станції в містечку Джондола, що за 90 кілометрів від столиці Пакистану — Ісламабаду, загинули щонайменше шестеро осіб. «Ми з’ясовуємо, чи була закладена вибухівка, чи діяв терористсмертник», — заявив агенції «Франс пресс» представник місцевої поліції.

Ще більш кривавий подвійний замах стався напередодні в місті Дера Газі Хан у провінції Пенджаб, де два терористи­смертники підірвали себе перед входом до суфітського храмового комплексу Шахі Шарівр, де на богослужіння зібралися тисячі прочан. 41 особа загинула та десятки отримали поранення. Відповідальність за цей замах взяли на себе таліби.

Роботи на АЕС «Фукусіма1»

Японські інженери вчора здiйснили другу спробу припинити витiк радіоактивної води з другого блоку аварійної АЕС, використовуючи цього разу замість цементуючих сумішей полімерний порошок. Перші результати показують, що і ця спроба буде невдалою. Витік води з енергоблоку став причиною різкого зростання радіоактивних речовин у морі поблизу «Фукусiми» і, як наслідок, розширення 20кілометрової захисної зони навколо станції. Вiдтепер її радiус складає 30 км, людей буде вiдселено. До зараженої води, яка витікає з реакторів, ученi стали додавати барвники, щоб виявити чергові щілини та місця витоку.

У префектурі Фукусіма виявляють усе більше радiоактивних харчових продуктів, найбільший вміст радіоактивних йоду та цезію зафіксовано в грибах.

Знайдено залишки французького «Аеробуса»

Представники французького Бюро розслідування та аналізу повідомили, що дослідники океанографічного ін­ституту «Вудс Хоул» знайшли залишки літака «Аеробус 330203», який 1 червня 2009 року з невстановлених причин зазнав аварії над Атлантичним океаном неподалiк узбережжя Бразилії. Усі 228 пасажирів та членів екіпажу загинули. Пошуки залишків літака фінансували компаніявиробник «Аеробус» та авіакомпанія «Ейр Франс», якій він належав. Минулого місяця розпочалася четверта спроба, яка нарешті дала результат. Це було систематичне сканування морського дна на площі приблизно 10 тис. квадратних кілометрів з запуском глибоководних роботів.

Стомився від політики

Гідо Вестервелле, голова Партії вільних демократів, яка входить до складу правлячої в Німеччині коаліції, заявив, що не висуватиме свою кандидатуру на переобрання лiдера партії, але надалі виконуватиме обов’язки міністра закордонних справ у коаліційному уряді. Відхід iз великої політики після 10 років на чолі вільних демократів є наслідком поразки минулого місяця правлячої коаліції на місцевих виборах у двох ключових німецьких землях.

  • Майдан біля Кремля

    Російські активісти активно вивчають «матбазу» масових протистоянь із правоохоронцями: щити, балаклави, коктейлі Молотова... За прикладами, благо, далеко ходити не треба: поряд, якихось шість сотень кілометрів, — Україна, де досвідчені товариші покажуть, навчать, передадуть досвід. >>

  • Кремлівська «Зміна»

    Лідер партії «Зміна» (Zmiana) Матеуш Піскорський не знав, що його партію фінансували російські спецслужби — така лінія захисту польського політика, заарештованого у Польщі за шпигунство та поширення антиукраїнських настроїв. Прокуратура і Агенція внутрішньої безпеки стверджують, що все було саме навпаки. >>

  • Потрібні робочі руки

    На тлі низького безробіття та великої кількості вакансій чеський уряд започаткував нову державну програму запрошення іноземних фахівців, повідомляє «Радіо «Свобода». Ідеться передусім про кваліфіковану робочу силу, яка зможе закрити прогалини на чеському ринку праці, а головним джерелом таких фахівців чехи бачать Україну. >>

  • З голоду не помрете, але паски затягуйте

    Міністри фінансів країн єврозони та представники Міжнародного валютного фонду після 11-годинних переговорів у Брюсселі домовилися вчора про новий транш допомоги для Греції в 11,5 млрд. доларів (10,3 млрд. євро) та реструктуризацію боргу, повідомляє Бі-Бі-Сі. >>