Станіслав Конюхов пішов із життя несподівано — після того, як минулого тижня сильно захворів, а медики виявилися безсилими. Сьогодні з ним з усіма почестями прощаються у дніпропетровському Палаці культури машинобудівників. У скорботному повідомленні, підписаному, зокрема, й Президентом Віктором Януковичем, екс–Президентом Леонідом Кучмою, його названо людиною–епохою. І в цьому перебільшення немає. Герой України, Генеральний конструктор, Генеральний директор, науковий керівник конструкторського бюро «Південне», академік Національної академії наук України, віце–президент Міжнародної академії астронавтики, лауреат Державної премії СРСР, Заслужений машинобудівник України, доктор технічних наук, професор, — перелік посад і звань Станіслава Конюхова говорить сам за себе.
Разом iз Михайлом Янгелем та Володимиром Уткіним він стояв біля джерел створення ракетно–космічної галузі колишнього СРСР. Керував створенням ракет–носіїв «Циклон», «Зеніт», «Дніпро», космічних апаратів військового, наукового і народногосподарського призначення «Цілина», «Зеніт», «Дніпро». І легендарну ракету СС–18 на прізвисько «Сатана», якої жахався весь світ, теж сміливо можна назвати його дітищем спільно з колективом конструкторського бюро «Південне».
Що характерно, день прощання зі Станіславом Конюховим збiгся з візитом на Дніпропетровщину Президента Януковича, який насамперед приурочують до завершення будівельних робіт на об’єктах гідромеханічного вилучення твердого ракетного палива на державному підприємстві «Павлоградський хімічний завод». У цьому мимоволі проглядається гірка аналогія — до фактичного і довгоочікуваного знешкодження ракет, яких колись боявся весь світ, приступають у дні, коли один із їх знаменитих творців iз цим світом попрощався.