Розповів про це не хто-небудь, а начальник Запорізького облуправління міліції Микола Іллічов. На черговому брифінгу генерал повідомив про операцію з ліквідації в регіоні підпільних виробництв контрафактної продукції. Лише за два травневі тижні порушено вісім кримінальних справ, складено 56 адмінпротоколів; щодоби з торгобігу співробітники підрозділу з боротьби проти економічних злочинів вилучають «лівої» продукції на 10—15 тисяч гривень.
Поменшало, акцентував генерал Іллічов, не тільки підпільних гуралень і цигаркових спритників. У одному з гаражів Хортицького району викрито підпільний цех, який забезпечував ринки отрутохімікатами і засобами побутової хімії. Вилучено кілька тисяч упаковок продукції сорока видів, обладнання і понад десять тисяч етикеток з логотипами фірм «Байєр», «Басф» тощо. Одна з них уже оприлюднила намір виставити 48-річному мешканцеві Бабурки претензію майже на сто тисяч гривень.
Дачники спокушалися «демпінговими» цінами спритника на такі препарати і засоби, як «Карате», «Бі-58», «Актара», а також «китайські» інсектициди. Так звану «тарганячу смерть» в Україну перестали імпортувати з перших днів епідемії курячого грипу в Азії, чим скористався «підпільник». Контрафактну продукцію, і досить високого гатунку, він виготовляв, використовуючи вітчизняні інсектициди, гіпс і звичайну крейду. Споживач успішно воював iз тарганами.
Запорізький «санітар полів, комор і підвалів» пропонував своїм клієнтам навіть «французький» препарат для знищення комах, «тюбик якого в Європі коштує понад п'ятдесят доларів». З огляду на ту обставину, що від дефіциту навіть національної валюти запоріжці потерпають не менше, аніж від атак комашні, «благодійник» реалізовував свій замінник за десять гривень. Не стала б ця «благодійність» визначальною для правоохоронців!.. Адже, попри інкримінування зловмиснику ознак низки злочинів, генерал Іллічов сказав журналістам, що «питання про порушення кримінальної справи щодо власника підпільного цеху вирішується».