Не знати, як зі справжньою статистикою виїзду прикарпатців на закордонні заробітки, а ось за змінами прізвищ, імен та по батькові, пов'язаних із проблемами в'їзду в країни Європи та Північної Америки, Івано-Франківщина тривалий час перебуває в групі областей-лідерів. У 2001 році за цим показником — 2495 «перейменованих» громадян — вона посіла друге місце в Україні.
Однак, за словами начальника відділу реєстрації актів громадського стану обласного управління юстиції Галини Грицюк, починаючи з минулого року, на Прикарпатті намітилася стійка тенденція до зменшення кількості бажаючих узяти собі нові прізвище, ім'я та по батькові. За чотири цьогорічні місяці їх на Прикарпатті було на 13 відсотків менше, ніж торік. Проте, на думку фахівців, це зовсім не означає, що всі охочі заробляти євро та «бакси» вже виїхали за межі України. Вочевидь, працівники візових служб теж даремно не їдять білий хліб із маслом, а намагаються встигати за виїзними «ноу-хау» українців. При розгляді «чолобитних» чужоземні амбасадори тепер ретельно співставляють не тільки занесені в комп'ютеризовані бази даних прізвища, імена та по батькові уже «засвічених» українських шукачів закордонного заробітку, а й дані про час та місце їх народження і, звісно, фотографії.
Крім того, новий Сімейний кодекс України, який вступив у дію з 1 січня цього року, взагалі не передбачає можливості зміни в паспорті батьківського імені.