На Черкащині, у Володимирському лісництві Смілянського держлісгоспу державного об'єднання «Черкасиліс», яке очолює Анатолій Карпук, недавно випустили на волю гурт диких кабанів, яких утримували тут у вольєрах. Щасливі п'ятачки пішли до лісу так упевнено, наче там і жили. «Ми тепер кілька років не дозволятимемо полювання, адже тварини повинні звикнути до нових умов», — розповідає «Україні молодій» Віктор Садовський, головний мисливствознавець Черкасилісу. За словами Віктора Людвіговича, серед випущених на волю — кабан і дві свинки, одна з яких навіть має шестеро поросят — їм усього по три тижні.
Узагалі розводити диких кабанів у вольєрах в об'єднанні «Черкасиліс» почали кілька років тому. I невипадково. А з однією доброю й корисною метою — аби збагатити природу дикою фауною. Пан Віктор каже, що утримувати у напіввільних умовах найлегше дикого кабана, він краще до цього адаптується. Харчуються ці тварини так само, як і домашні свині. Але особливо полюбляють смакувати кукурудзою, топінамбуром та хрумтіти жолудями.
Усього в мисливських господарствах державного об'єднання «Черкасиліс» нині утримують до 20 дорослих диких кабанів. У тому ж мисливському господарстві «Соснівське» траплялися випадки, коли дехто з особливо волелюбних вепрів проробляв кликами, наче обценьками, дірку в рабиці й тікав світ за очі. Але варто було доглядачам постукати по відрі, як нагуляний шалений апетит повертав мандрівника до вольєра. Найдовше обстежував довколишній ліс той кабан, який подорожував тижнів зо три. Але голод — не тітка, й він таки поміняв бродяче життя на рідне корито в неволі. Тож, говорить Віктор Садовський, не виключено, що випущений на волю гурт п'ятачків може й повернутися. Але все-таки природа бере своє, й життя на волі кабани оцінять.
Між іншим, щоб поголів'я було здоровим, то для поновлення його крові черкащани нерідко закуповують кабанів, які розводять їхні колеги з держлісгоспів у інших регіонах України. А незабаром в області, у Тальнівському районі, в Потаському мисливському господарстві, почнуть розводити ще плямистого оленя. Для цього вже підготовлено вольєр загальною площею 36 гектарів і є домовленість із вінничанами про закупівлю у них цих красунчиків.