Лояльні до лівійського лідера урядові сили перейшли в наступ, артилерійським вогнем та бомбардуваннями з повітря змушуючи повстанців відступати. Учора війська Каддафі взяли під свій контроль місто Рас Лануф. З огляду на такий драматичний поворот подій президент США Барак Обама підписав таємну директиву, якою дозволяє спецслужбам допомагати лівійським повстанцям, пишуть американськi ЗМІ. Білий дім та ЦРУ утримуються від офіційних коментарів iз цього приводу. Америка все більше ангажується у війну в Лівії. Агенція «Рейтер» повідомила вчора з посиланням на свої джерела, що військове втручання у Лівії вже обійшлося американським платникам податків у 550 млн. доларів.
Інформагенція «Ассошiейтед пресс» повідомляє, що ЦРУ відправило до Лівії невеликі операційні групи, які мають врятувати стрільця американського винищувача F–15E Strike Eagle, який зазнав аварії 21 березня. Морська піхота США вже врятувала пілота цього літака. «Ассошiейтед пресс» також припускає, що агенти ЦРУ мають завдання встановити контакт iз представниками опозиції та оцінити сили і потреби повстанців на той випадок, якщо США вирішать надати їм безпосередню допомогу. Держсекретар США Хілларі Клінтон визнала, що американська адміністрація має дуже скупу інформацію про лівійських повстанців: «Ми знаємо про них не дуже багато, а головне, що не знаємо того, про що хотіли б найбільше знати». З огляду на брак інформації, розділилися також члени американського конгресу. Глава комісії з розвідки Палати представників Майк Роджерс під час позавчорашніх слухань висловився рішуче проти озброєння повстанців, а колишній кандидат у президенти, сенатор Джон Маккейн так само рішуче закликав адміністрацію Білого дому негайно озброїти лівійських повстанців. Конгресмен від Демократичної партії Ерл Блуменауер повідомив, що, за його підрахунками, затяжна війна коштуватиме скарбниці США 40 млн. доларів щомісяця. Тому конгресмени під час слухань цікавилися, як довго триватиме війна, чи інші партнери по коаліції готові фінансувати її і чи вони згодні озброювати повстанців? Слухання відбувалися за зачиненими дверима.
Пентагон також проводить проти військ Каддафі інформаційно–психологічну війну, про що повідомив iнформагенцiї «Ассошiейтед пресс» його представник, який побажав залишитися неназваним. Американські спецпідрозділи розкидають листівки, а також ведуть радіомовлення арабською мовою на частотах місцевих радіостанцій, закликаючи військовослужбовців Каддафі скласти зброю та розійтися по домівках.
Не відомо, чи саме ця пропаганда подіяла на одного з найближчих співробітників лівійського диктатора — міністра закордонних справ Мусу Куса, але він утік iз Лівії й позавчора ввечері добровільно прибув літаком до Лондона. Тепер Кусу допитує британська розвідка, яка очікує отримати від нього цінну інформацію. Про літаки та аеродроми може думати й сам Каддафі, оскільки знайшлася перша країна світу, яка офіційно запросила до себе у вигнання. Речник президента Уганди Йовері Мусевені заявив: «Ми ласкаво запрошуємо Муаммара Каддафі, якщо він забажає жити в Уганді».