До початку нового навчального року в усіх районах Києва відкриють російськомовні класи в школах та групи в дитсадках. Про це «прогресивне» рішення на 20–му році незалежності повідомила начальник Головного управління освіти КМДА Віра Горюнова. «Ми не можемо створювати дискомфорт російськомовним дітям. Вони повинні вчитися ближче до своєї домівки у своєму районі. Уже зараз надходять заявки від батьків.Зокрема, такі класи з’являться в Дарниці в школі № 105, повністю перейде на російську мову школа «Інтелект», — стверджує пані Горюнова. — Ми будемо при україномовних садках відкривати російські групи, а школи та садки повністю російськомовні відкривати згідно з поданими заявками від батьків». При цьому, запевняє Віра Горюнова, кількість україномовних шкіл і дитсадків скорочуватися не буде. Цікаво, як це вдасться, адже двома рядками вище вона заявила, що школа «Інтелект» перейде повністю на російську.
За даними столичного управління освіти, зараз у Києві немає жодного російськомовного дитсадка і лише у восьми школах із 400 навчають російською. Водночас, стверджує Віра Горюнова, в Києві зростає кількість сімей, де батьки хочуть, щоб їхні діти навчалися російською. Це ж треба! А соціологічні дослідження свідчать про інше: в Києві навпаки з року в рік збільшується кількість людей, які вважають рідною мовою українську! Ще один аргумент взагалі не витримує жодної критики. «У Києві збільшується кількість бізнесу і представників інших країн, які не знають української мови, для них ми відкриваємо (російські школи й садки) в першу чергу», — цитує пані Горюнову «ТСН». Авжеж, сплю і бачу, як бізнесмен–європеєць веде своїх дітей саме в російськомовний клас, завбачливо приготований управлінням освіти. Підкажу пані Горюновій, що на Троєщинському ринку та інших базарах міста у нас працює ще чимало китайських, корейських, в’єтнамських бізнесменів, у яких теж є діти. Є також представники Єгипту і Туреччини. Чи не пора вже подумати про комфорт і для їхніх дітей та почати відкривати в столиці корейські, китайські та інші класи?
ДУМКА З ПРИВОДУ
Оксана Левкова, очільниця руху «Не будь байдужим!»:
— Я не здивована саме такою позицією пані Горюнової, яка є людиною системи, очолюваної кремлівським слугою і за сумісництвом міністром освіти Табачником. Викликає здивування інше — залізна переконаність чиновниці в тому, що в Києві зростає кількість батьків, які бажають російськомовного навчання своїм дітям. Звідки такі дані? У Києві функціонує сiм загальноосвітніх закладів із російською мовою викладання і 18 таких, навчання в яких є двомовним. Цього цілком достатньо, щоб задовольнити освітні потреби тих, хто наполягає на необхідності російськомовного майбутнього своїм дітям. Згідно з даними досліджень INTAS та «Мовний баланс», у Києві понад 90% батьків вважають однозначно престижною в освітніх закладах українську мову (загалом в Україні цей показник — 71,3%). Соціологи наведуть очільниці Головного управління освіти і науки КМДА ще безліч цифр, які фіксують консенсус на експертному та масовому рівнях стосовно того, що Україні, як не крути, потрібна українська як мова інтелектуалізації та прогресу. Тим більше, переведення будь–чого на російську — це дуже дорого. Не думаю, що пан Янукович поступиться своїм гелікоптером заради школяриків...