Припинено два скандальних будівництва
Зведення будинку на території Олександрівської (по–старому Жовтневої) лікарні, проти якого протестувала громадськість, зупинено. Про це з посиланням на голову столичної міськдержадміністрації Олександра Попова повідомила прес–служба КМДА. Замовник багатоповерхівки на вулиці Шовковичній, 39/1 — ООВ «Житло–буд» — в офіційному листі на ім’я Попова начебто сам повідомив про припинення робіт.
Також стало відомо про перемогу громадської думки в боротьбі з іще одним будівельним «монстром», який порушує ландшафт історичної частини Києва. Так, Київський апеляційний господарський суд скасував рішення суду нижчої інстанції, яким було визнано законним відведення земельної ділянки під офісно–торговельний центр поруч iз метро «Театральна». За даними видання KyivPost, власником ділянки є почесний консул Російської Федерації в Україні Вагіф Алієв.
Окрім того, у власність громаді міста повернуто земельну ділянку по вул. Мечникова,1.
Голова КМДА запевняє, що доручення уряду — провести перевірку скандальних забудов у історичній частині міста — буде виконано найближчим часом. До розряду таких оглядачі зараховують будівництво офісних центрів на вулиці Богдана Хмельницького, 7 та на Пирогова,2, зведення житлового центру по вулиці Гончара, 17–23.
Суд над хабарником iз КМДА
Колишнього начальника одного з відділів КМДА засудили до п’яти років ув’язнення з конфіскацією майна та позбавили права на два роки обіймати посади в державних інституціях. Як повідомляє «Українська правда», такий вирок виніс днями Шевченківський райсуд столиці. Фігурант справи — начальник відділу міськуправління архітектури та дизайну КМДА, якого 14 серпня минулого року працівники УБОЗ затримали на гарячому — отриманні хабара в 16 тис.доларів.
Боротьба з «ковбасою в метро»
Голова КМДА Олександр Попов має намір упорядкувати торгівлю в метрополітені. «У метро були об’єкти (стихійної торгівлі. — Ред.), які не просто заважають, а навіть створюють небезпеку для людей», — цитує агенція УНІАН пана Попова. — Ну й естетичний стан метро... Він же повинен бути на рівні, ми ж столиця... Якщо там залишати якусь торгівлю, то її має бути належним чином оформлено з архітектурної точки зору. А головне — це потреба. Навіщо в метро ковбасою торгувати, умовно кажучи, якщо її продають там, де потрібно».
Дев’ятьом вулицям повернуть назви
Відповідне рішення схвалила комісія Київради з питань культури та туризму. Як повідомив голова комісії Олександр Бригинець, історичні назви повернуть вулицям Димитрова (на Ділову), Аістова (Іпсіланті), Аніщенка (Левандовська), Іванова Андрія (Бутишева), Фрунзе (Кирилівська), Вітровiй (Назар’ївська), Воровського (Бульварно–Кудрявська) та Червоноармійськiй (Велика Васильківська).