Цьогорічна «Французька весна» розпочинається на диво скромно, проте чим ближче до завершення, тим насиченішою стає програма. Такий стан речей, можливо, спровокувала зміна графіка в роботі Ізабель Юппер: знаменита французька актриса обіцяла відвідати Україну в квітні, під неї й розписали початок фестивалю ретроспективою її фільмів. «Але у неї почалися зйомки, і, можливо, щось вдасться зробити наприкінці квітня», — поділилася з «УМ» прес–аташе Французького культурного центру Вікторія П’явка. Очікуючи на акторку, починаємо знайомство із сучасною культурою Франції.
Відкриє «Французьку весну» заанонсована ретроспектива фільмів Юппер, що триватиме в столичному кінотеатрі «Київ» 2–6 квітня, там же паралельно проходитиме виставка її портретів (далі підбірка помандрує у Донецьк, Дніпропетровськ, Харків). Новинки французького кінематографа представлені у програмі допрем’єрних показів (Львів, Харків, Дніпропетровськ, Київ, Одеса, Донецьк): це, зокрема, комедія «Турне» Матьє Альмаріка (приз за кращу режисуру Канн–2010) та драма «Про людей і богів» Ксав’є Дюбуа (гран–прі Канн–2010). Якщо у вас виникнуть певні запитання щодо кінопроцесу у Франції — їх можна напряму поставити режисерці й актрисі Забу Брайтман (кінотеатр «Україна», її фільм «Но і я» буде в допрем’єрних показах), акторові Рошді Зему (кінотеатр «Жовтень») та єврейському кінематографісту Амосу Гітаю, чиї фільми є постійними учасниками Каннського та Венеціанського кінофестивалів (ретроспектива його робіт пройде у столичному кінотеатрі «Київ», далі — у Львові та Одесі). Традиційно, закриє кіноцикл «Весни» «Довга ніч короткого метру» (Донецьк, Харків, Одеса, Львів, Дніпропетровськ, Київ).
«Минулого року ми привозили Жульєтт Бінош, цього — відкриваємо Україні нові імена, — представляє французький культурний десант Вікторія П’явка. — Вони відомі у Франції, як, наприклад, Забу Брайтман чи Амос Гітай». А от iз музикою справи дещо кращі. 17 квітня у київському Будинку офіцерів відбудеться концерт відомого акордеоніста Рішара Гальяно. У Французькому культурному центрі підкреслюють, що це єдиний виступ музиканта в рамках «Весни».
Однією з найцікавіших програм фестивалю залишається театральна. Це сучасний цирк від компанії Les Krilati (вибір назви пояснюється українським походженням акторки Кароліни Сімеон) — вистава «Коріння», сучасний театр жесту з виставою «На межі реального» та яскраве вогняне шоу під завісу фестивалю — «Концерт вогню». Автор вистави Раймон Габріель так представляє свою роботу: «Чорнобиль, або Як перейти від спогадів про абсурдну катастрофу до гімну життя, який складається з зойків, барабанів, іскор та вибухів». Згідно з містичним поясненням Раймона, це шоу зародилося ще у квітні 1986 року... Як французький митець осмислює одну з найстрашніших сторінок історії Європи можна буде побачити 28 квітня на київському Співочому полі.
Деталі — на сайті ifu.com.ua.