Леонід Фомінський звернувся з листом до посольства Японії в Україні, в якому пропонує свою допомогу постраждалим унаслідок цунамі японцям.
Леонід Фомінський, про якого «УМ» уже розповідала, є академіком Російської академії природничих наук, кандидатом технічних наук і вважається висококваліфікованим спеціалістом з очистки води від іонів важких металів, у тому числі й від радіонуклідів. Свій спосіб очистки води він розробив ще у серпні 1986 року (патенти Росії — № I72I989, № 1835763, патенти України — № 1907 i №2180) та продемонстрував на очистці стічних вод на кількох підприємствах в обох країнах. Винахід учений зробив випадково, коли з допомогою електричних розрядів розробляв у воді нові способи одержання порошків для порошкової металургії та для виробництва каталізаторів. «Тоді я зрозумів, що винайшов новий спосіб очищення води і випробував його — очистив воду від радіоактивних ізотопів йоду та цезію. Вiдразу радіоактивність води зменшилася у п’ять разів», — пригадує Леонід Павлович.
Окрилений винаходом, учений написав у державну комісію з ліквідації Чорнобильської катастрофи, але у відповіді, яку йому прислали аж через місяць, повідомили, що для очищення води «задіяно матеріальні та людські ресурси для будівництва фільтруючих дамб, які цілком справляються з поставленими завданнями». «Тепер ми знаємо, як вони справилися», — констатує академік.
Через три роки потому він їздив у Лондон на запрошення тодішнього прем’єр–міністра Маргарет Тетчер, де також презентував свій винахід. У 1990 році про винайдений ним спосіб очистки води написали й у квітневому номері тамтешнього журналу World Water. Ще через три роки вчений запроваджував таку очистку води в Австрії. Леонід Фомінський пробував утілити добру справу з очистки води і в рідній Україні. Брався очистити стічну воду — фільтрат на київському звалищі в Обухівському районі, коли там оголосили тендер. Запевняє, «вийшло за один день». Але після погроз на свою адресу конкурентів повернувся в Черкаси ні з чим.
Тепер учений пробує достукатися до японського посольства, сподіваючись, що його винахід таки послужить людям. У своєму листі черкаський винахідник додає всі протоколи, котрі засвідчують ефективність та результативність очистки стічних вод винайденим ним способом. Він заявляє, що врятувати воду від радіонуклідів, причому в промислових масштабах, можна швидко й недорого, i готовий підтвердити це на лабораторному експерименті хоч у Черкасах, хоч у Києві.