У заворушеннях, які з минулого тижня тривають у Сирії, загинуло вже щонайменше 30 людей. Це за офіційними даними, тоді як організація «Міжнародна амністія» наводить iще більшу цифру — 61 загиблий. Як зазначає «Євроньюз», це протистояння з народом стало найсерйознішим випробуванням для президента Башара Асада за 11 років його перебування при владі. Сам Асад поки що жодним словом не прокоментував події у своїй країні, але збирається зробити це найближчим часом.
Лише впродовж минулих вихідних у сутичках у портовому місті Латакія на узбережжі Середземного моря було вбито 12 осіб та щонайменше 200 отримали поранення. Вогонь по демонстрантах відкрили невідомі в цивільному. Таку тактику інколи використовують урядові спецслужби. Акції протесту відбулися також в інших сирійських містах, у тому числі й у столиці — Дамаску.
Агенція «Рейтер» повідомляє, що на півночі Сирії зникли безвісти двоє її телеоператорів — громадян Лівану, які з минулої суботи не виходять на зв’язок. Опозиція стверджує, що їх затримала служба безпеки. Того ж дня влада Сирії вислала з країни іншу журналістку «Рейтера», мотивувавши своє рішення тим, що її репортажі з антиурядових акцій були «нефаховими та неправдивими».
Учасники антиурядових демонстрацій вимагають, зокрема, припинити політичну монополію правлячої партії «Баас», звільнити політв’язнів і скасувати закон про надзвичайний стан, який незмінно діє в країні з 8 березня 1963 року й дозволяє легко придушувати будь–яке інакодумство. Асад намагається боротися з революцією одночасно методом батога і пряника: жорстоко придушуючи народні виступи, він паралельно почав виконувати деякі вимоги опозиції. Три дні тому із сирійських в’язниць було звільнено понад 200 політв’язнів (переважно ісламістів), а позавчора радник президента Сирії оголосила, що влада погоджується скасувати режим надзвичайного стану.