Після того, як колектив «Газети по–київськи» заявив про проблеми з виходом видання в друк, власники не лише не виплатили людям заробітну плату за кілька місяців, а й відімкнули в редакції стаціонарні засоби зв’язку. Саме невирішеність ситуації і небажання інвесторів шукати компроміс iз колективом змусили журналістів вдатися до більш жорстких кроків, зробивши акцію протесту публічною. «Нам обіцяли зустріч з інвесторами, утім на зв’язок так ніхто і не вийшов. Тому нині люди вийшли під адміністрацію Президента з гаслом «Вільному Києву — вільну газету». Ми вимагаємо від Віктора Януковича як гаранта Конституції забезпечити право на свободу слова. Адже нині вже не є таємницею, що проблеми почалися після критичної публікації про спілкування глави держави в прямому ефірі з народом 25 лютого, — зазначила у коментарі «УМ» заступник головного редактора Лариса Бінько. — Ми запустили на повітряних кульках «Газету по–київськи» в небо над столицею — як символ свободи, який знищують».
Лариса Бінько наголошує, що журналісти ніколи не порушували професійної етики, а причини невиходу видання, як вважають газетярі, лежать не в економічній, а у політичній площині. Після мітингу його учасники, серед яких було і чимало відомих людей (зокрема, підтримати журналістів прийшли брати Капранови), передали на Банкову звернення з трьома вимогами: поновити друк газети, виплатити людям заборгованість із зарплати й залишити у кріслі головного редактора Сергія Тихого. Пані Лариса каже, що ситуація навколо проблем у виданні змінюється щодня, однак люди готові на все, щоб відстояти вихід газети, яка працює на українському ринку вже вісім років.
Якою буде реакція власників газети і Віктора Януковича — покаже час. Утім заступник головного редактора Леонід Швець має сумніви, що вчорашня акція дасть позитивні результати. «На жаль, нині ситуація не змінилася. І, наскільки мені відомо, проведена колективом акція не пришвидшить якісь зрушення в цьому питанні», — припустив пан Леонід у розмові з «УМ».