Японія потроху повертається до нормального життя — мешканці Токіо повідомляють, що в столиці потроху зменшуються черги на бензозаправках і наповнюються доти порожні полиці супермаркетів. Дещо спала й напруга навколо аварійної АЕС «Фукусіма–1», хоча вчора зі станції довелося терміново евакуювати персонал — цього разу не через підвищення рівня радіації, а через стовп диму, що здійнявся над сховищем із ядерними відходами. Втім згодом з’ясувалося, що небезпеки нової аварії немає. Відновлено подачу електричного струму до трьох аварійних реакторів, що дозволить відновити роботу системи охолодження. За словами представника МАГАТЕ Грехема Ендрю, «тенденція позитивна, але загалом ситуація залишається дуже серйозною».
Напередодні в камері реактора третього енергоблоку було зафіксовано перепад тиску, але його вдалося стабілізувати. Як і прогнозували експерти, «Фукусіму–1» чекає закриття — так вирішив японський уряд. Учора станцію відвідав прем’єр–міністр Наото Кан. Наразі невідомо, чи дозволять тим, кого відселили з 20–кілометрової зони навколо АЕС, повернутися до своїх домівок після нормалізації радіаційного рівня.
А тим часом
Кількість жертв землетрусу та цунамі, які атакували Японію 11 березня, сягнула 8649 осіб. Ще 12 тисяч 877 вважаються зниклими безвісти. Мартиролог постійно поповнюється новими іменами — розбираючи завали, рятувальники знаходять у руїнах нові й нові тіла.
За оцінкою Світового банку, стихія завдала Японії збитків на 235 мільярдів доларів (це без урахування втрат унаслідок аварій на АЕС), а на відбудову країни знадобиться близько п’яти років.