Курортний Слов'янськ не Венеція, а одна з його вулиць — Волзька — теж не однойменна повноводна артерія, однак подібні аналогії почали з'являтися з періодичністю частих підтоплень грунтовими водами. Цьогорічний травень ще не закінчився, а із 360 тисяч квадратних метрів житлового фонду підтопленими виявилися майже 25 тисяч.
У зоні підтоплення в місті постійно перебувають до 70 будинків, 25 з яких вже майже на плаву. А у підземної стихії поступово розгорається апетит і, окрім помешкань та городів у приватному секторі, тепер потерпають навіть багатоповерхові будинки в центрі міста, в підвалах яких хоч проводь змагання з плавання чи починай розводити коропів. І це попри те, що нині у місті працюють десять насосних станцій: окремі агрегати вмикають періодично, а деякі змушені відкачувати воду цілодобово.
Існує припущення, що згаданих потужностей недостатньо, адже, окрім десяти працюючих насосних станцій, ще дванадцять залишаються несправними. Однак місцеві комунальники запевняють про достатню кількість сил та засобів, а причину підтоплень пояснюють високих рівнем стояння грунтових вод та постійним їх збільшенням.
Тим часом занепокоєння фахівців викликає й той факт, що в затоплених грунтовими водами підвалах знаходять трубопроводи водогінної мережі питної води, захисний шар яких, на жаль, не вічний. Отож, врахувавши аварії в мережах, можна зрозуміти скарги мешканців багатоповерхових будинків, які вже мали справу зi скиданням у напівзатоплені підвали каналізаційних стоків. А оскільки немає гарантії, що брудні стоки не потраплять у питну воду через іржаві труби водогону, на сполох б'ють і санітарні лікарі. І єдиний висновок, до якого вже дійшли тут спільно, — аби уникнути досить ймовірного спалаху кишкових інфекцій та припинити поступове руйнування будинків, місту потрібна відчутна фінансова та інша допомога з обласного центpу. Попередній досвід поки засвідчує, що самотужки Слов'янську із підступними підземними водами не впоратися, оскільки з кожним роком зона підтоплення тільки продовжує збільшуватись.