Низка держав, які є членами Ради співпраці Перської затоки (GCC), скерували до Бахрейну свої військові підрозділи для надання місцевій владі допомоги в боротьбі з опозицією. GCC — це політично–економічний блок, до складу якого входять шість країн регіону: ОАЕ, Саудівська Аравія, Кувейт, Катар, Оман та Бахрейн.
Влада Бахрейну попросила сусідні держави про військову допомогу для «гарантування безпеки в країні» після того, як це королівство захлиснула чергова хвиля антиурядових демонстрацій. Близька до уряду Бахрейну англомовна газета «Галф дейлі ньюз» повідомила, що завданням міжнародного військового контингенту GCC під назвою «Щит півострова» буде «охорона стратегічних об’єктів, зокрема енергетичних мереж, водогонів, та банків». Найпотужнішу підтримку бахрейнському уряду надала Саудівська Аравія — більше тисячі військовослужбовців і важку бронетехніку. Вони вже ввійшли в столицю Бахрейну Манаму й учора готувалися до розгону антиурядових демонстрацій, які з 14 лютого тривають на Перлиновій площі столиці. У місті зачинені школи, з перебоями ходить громадський транспорт, а у фінансовому районі Манами, де розташовано багато банків, про всяк випадок зосереджено посилені підрозділи сил безпеки.
Опозиція Бахрейну заявила, що вважатиме будь–яку збройну інтервенцію з боку інших держав Перської затоки військовою окупацією. «Народ Бахрейну постав перед реальною загрозою війни проти громадян Бахрейну без оголошення самої війни», — цитує спільну заяву семи провідних опозиційних угруповань країни агенція «Рейтер». Водночас опозиційні сили планують зустрітися з представниками королівської родини, аби обговорити умови початку мирних переговорів. Інтервенцію іноземних військ до Бахрейну гостро засудив Іран.