За крок до дюжини

15.03.2011

Травма Артема Мілевського коштуватиме йому два тижні перебування поза футболом. (Фото Олександра ПРИХОДЬКА.)

Поразка лідера, чотири дублі, блискучий гол п’ятою харків’янина Шав’єра — 21–й тур чемпіонату України видався багатим на цікавинки. Центральною подією став поєдинок у Львові, де «Карпати» якщо не повернули інтригу в боротьбі за перший рядок у турнірній таблиці, то принаймні подарували киянам надію на її відновлення. Востаннє «Шахтар» програвав на внутрішній арені ще у вересні («Оболоні» на виїзді). Відтоді 11 турів поспіль «гірники» очок не втрачали, і до повторення власного рекорду 2004 року їм лишалося здобути ще п’ять перемог. Далебі. І тепер, якщо враховувати наступні непрості поєдинки «гірників» проти «Динамо», «Металіста» і «Дніпра», можна прогнозувати скорочення розриву між лідером та переслідувачем.

Негостинний Львів

«Шахтар» зі своєю 11–матчевою переможною серією приїхав у гості до команди, яка не програвала сім турів поспіль. При цьому «Карпати» не могли обіграти «гірників» аж у 18 попередніх матчах. Цього разу «біло–зеленим» нарешті пощастило.

Родзинки протистоянню двох самобутніх команд додавав результат недавнього фіналу товариського турніру «Копа дель Соль» в Іспанії, де галичани здобули мінімальну перемогу над ослабленим складом чемпіонів України. І позавчора «леви» виглядали рівноцінним суперником для клубу, який нещодавно здолав італійську «Рому» із загальним рахунком 6:2. Хоча більше небезпечних моментів створили таки гості, дива майстерності демонстрував новий македонський воротар львів’ян Мартін Богатінов.

Долю гри вирішив момент у середині другого тайму. Ігор Худоб’як майстерно «зробив» на лівому фланзі двох оборонців і віддав пас на Дениса Кожанова. Той відправив м’яч у сітку, а на шляху до воріт політ «снаряда» скоригувала голова новобранця «Карпат» — румунського нападника Развана Кочіша.

П’ята бразильця

У Харкові теж зустрічалися команди, які починали сезон у єврокубках. І «Металіст», і «Дніпро» зараз претендують принаймні на бронзові медалі, хоча в обох таборах лунають і оптимістичніші заяви. Градус протистояння підвищувала і давня «дружба» між фанатами двох клубів, якою, здається, віднедавна пройнялися й самі футболісти.

Цю непримиренність відзначає й статистика: за 29 поєдинків, проведених «Металістом» і «Дніпром» до минулої неділі, судді лише тричі фіксували нічию. А ось за перемогами лідирують дніпряни: 14 проти 12. Цього ж разу суперники розділили очки навпіл.

У попередньому турі опоненти обійшлися без перемог, тому три очки були конче необхідні обом тренерам, які заявляють, що створюють нові команди. Особливо це стосується Хуанде Рамоса — Дніпропетровськ у міжсезоння витратив кругленьку суму на придбання нових гравців, і тепер потрібно демонструвати хоч якусь віддачу.

...Коли за 20 хвилин до фінального свистка гості вигравали із відривом у два м’ячі — завдяки влучним «пострілам» Євгена Коноплянки, шанси слобожанців бодай на нічию виглядали невеликими. Голи «МХ» виглядали наскільки несподіваними, настільки й красивими. Свого часу у складі «Металіста» любив ефектно відзначитися Жажа Коельйо, а тепер естафету перехопив його земляк Клейтон Шав’єр. Спочатку бразилець хитро пробив зі штрафного, а на 81–й хвилині взагалі створив шедевр, який може потягнути на визначення найкращого голу не лише в турі, а і в поточному чемпіонаті. Едмар із правого флангу зробив простріл до воріт Яна Лаштувки, а Шав’єр, що вже пролетів повз м’яч, примудрився вдарити п’ятою — такий ось «прийом скорпіона».

«Доволі дивний матч видався. Спочатку володіємо ініціативою, забиваємо, а в підсумку — лише нічия», — скрушно розводив руками тренер «Дніпра» Хуанде Рамос.

Найбільше такому рахунку раділи в таборі «Динамо», яке відірвалося від переслідувачів на шість очок, а відстань до «Шахтаря» скоротило до дев’яти.

Мінус Мілевський

У неділю кияни здолали на своєму полі «Ворсклу», помстившись полтавцям за поразку в першому колі. Юрій Сьомін очікувано залишив у запасі кількох лідерів, як–то Романа Єременка й Андрія Шевченка, і дав пограти найближчим резервістам — Гільєрме та Артемові Кравцю.

Але як не намагався Шпалич уберегти ключових гравців від ушкоджень, без цього не обійшлося. Під кінець першого тайму Артем Мілевський невдало приземлився на газон, і його одразу повезли до лікарні. У нападника виявили перелом променевої кістки зі зміщенням та негайно зробили операцію. Без футболу Мілевський тепер проведе приблизно два тижні.

За відсутності травмованого партнера кияни забили двічі. Варто особливо відзначити красивий обвідний удар Андрія Ярмоленка. В обох епізодах паси роздавав Роман Єременко. А Шева, до речі, вийшов для підтримки ігрового тонусу на останні 17 хвилин.

Для Шевченка це був 150–й поєдинок у чемпіонатах України, а для Олександра Шовковського — 500–й матч за «Динамо» взагалі. «Абсолютно не хвилювався перед грою, адже це не перший мій матч у кар’єрі», — сказав один зі старожилів клубу, який не отримав особливого навантаження від форвардів «Ворскли».