Багаторiчний марафон iз продажу «Укртелекому» нарешті фінішував. І породив ще більше запитань, ніж було до цього процесу раніше. Головне з них: чому в конкурсі брав участь тільки один покупець і ціна виявилася настільки малою? Новим господарем 92,79% акцій стала компанія «ЕСУ», дочірня структура австрійського інвестиційно–фінансового консорціуму «ЕРІС» — за 10,575 млрд. гривень. Стартова ціна, що її оголосили раніше — 10,5 млрд. гривень. Але через наявність лише одного покупця консалтингова група «Острів» дооцінила пакет монополіста проводового зв’язку на 75 млн. гривень, і «ЕСУ» погодилася з новими умовами.
Опозиція відреагувала на продаж компанії досить різко. «Нарештi продав цей уряд «Укртелеком» за смiховинною цiною в однi руки заздалегiдь визначеному покупцевi. Ми досі не знаємо, які фінансові можливості у цієї людини чи структури [«ЕСУ»]. Кота в мішку ми отримали як покупця», — прокоментував продаж «Укртелекому» перший заступник голови спеціальної контрольної комісії Верховної Ради з питань приватизації, колишній очільник ФДМУ Олександр Бондар. Депутат–«нунсівець» вважає, що компанію куплено для найближчого оточення Президента України. У пресі також з’являлася інформація, що «Укртелеком» купили особисто для Віктора Януковича.
Лідер БЮТ Юлія Тимошенко вважає, що Україна втратила від приватизації «Укртелекому» 3—4 мільярди доларів. «Сьогодні, в знаковий день роковин уряду, ще і здали «Укртелеком», — сказала Тимошенко, пообіцявши реприватизацію підприємства, якщо вона прийде до влади.
Влада закиди опозиціонерів поки не спростовує. Ситуацію прокоментував тільки віце–прем’єр Сергій Тігіпко, який запевнив, що послуги користування телефонним зв’язком внаслідок приватизації не зростуть, чекати якихось змін тарифів не варто, бо це природна монополія, і ринок досить конкурентний. І якщо держава ослабить свій контроль над цим ринком, то люди відразу це відчують», — сказав чиновник.