Далай–лама XIV оголосив, що відмовляється від керуванням урядом Тибету в екзилі. Відповідну заяву для преси духовний лідер зробив в індійському місті Дарамсалі, де він мешкає у вигнанні, під час відзначення 52–ї річниці повстання в Тибеті. Наступного понеділка Далай–лама офіційно повідомить про своє рішення депутатів парламенту Тибету, який також діє в екзилі.
Духовний лідер планує найближчими днями представити проект відповідних змін до законодавства, які позбавлять його світської влади. При цьому 75–річний Далай–лама наголосив, що його рішення відійти від влади «не має нічого спільного з бажанням уникнути відповідальності», і духовним лідером він залишатиметься й надалі.
У своїй заяві провідник тибетського народу нагадує, що з 1960 року послідовний у переконанні: владу треба передати світським лідерам. «Тепер я дійшов висновку, що такий час настав», — заявив Далай–лама. На його думку, передача влади в руки виборних органів тибетської адміністрації в екзилі «буде кориснішою для народу на його довгій дорозі до здобуття автономії». Водночас духовний лідер тибетців наголосив, що запланована передача влади не означатиме для нього повний відхід від політики.
Офіційний Пекін сприйняв заяву Далай–лами критично. Речник міністерства закордонних справ Китаю Чжан Юй заявила, що декларація Далай–лами про відмову від політичної ролі є «підступом», який має на меті «обманути міжнародну спільноту». 1959 року комуністичний Китай жорстоко придушив народне повстання в Тибеті. Понад 80 тисяч тибетців були змушені емігрувати до Індії. Разом з ними залишив рідну землю й Далай–лама XIV, який утворив у Дарамсалі уряд в екзилі. На цей час в Індії мешкає близько 100 тисяч тибетців, більшість яких народилася вже у вигнанні.