«Інвестиційно–будівельна група», яка зводить офісний комплекс Fresco Sofia на вулицi Гончара, 17—23, — у буферній зоні заповідника «Софія Київська», — просить дозволу в ЮНЕСКО закінчити скандальне будівництво. Про це «5–му каналу» повідомив головний архітектор Києва Сергій Целовальник, за словами якого, забудовника неодноразово запрошували на засідання містобудівної ради, однак представники компанії на зустріч не з’явилися, бо вели перемовини у Франції з ЮНЕСКО.
Крім того, переконаний пан Целовальник, дев’ятиповерховий будинок, який зводиться в охоронній зоні заповідника, не псуватиме навколишній краєвид і не перекриватиме банi Софії Київської. «Прямого візуального впливу на Софію Київську немає. Це щасливий збіг, що висота будинку, закладена у проекті, не заважає Софії ні з якого погляду». Упевнений у законності скандальних забудов і голова Київміськдержадміністрації Олександр Попов, який в одному з інтерв’ю повідомив, що у забудовника є всі документи для початку і завершення будівництва. Зупинити роботи може лише компенсація інвесторам коштів, а це — мільярд гривень iз міського бюджету.
Натомість активісти громадської ініціативи «Збережи старий Київ» наводять вагомі аргументи, які підтверджують небезпеку зведення дев’ятиповерхового комплексу. Один iз них — результат гідрогеологічної експертизи, проведеної Інститутом геологічних наук НАН України. У ньому, зокрема, значиться: «Зона впливу проходить умовно на 300 метрів по колу від центру території заповідника. Майданчик будівництва по вул. Гончара, 17—23, розташований у цій зоні й, безумовно, впливатиме на гідрогеологічний стан території заповідника».
Нагадаємо, будівництво на Гончара розпочала у 2008 році інвестиційна ТОВ «Інвестиційно–будівельна група», головою якої є Анатолій Коноваленко. За версією «Збережи старий Київ», Коноваленко є лідером «кишенькової» партії «Молода Україна» та засновником клубу греко–римської боротьби «Самсон», у якому готують «бойовиків» для захисту від місцевих мешканців та всіх, хто виступає проти будівництва.