Учасник «податкового Майдану» — на волі
Апеляційний суд Києва задовольнив скаргу Ігоря Гаркавенка, учасника страйку податківців на майдані Незалежності, щодо продовження терміну його утримання під вартою. Отже, Гаркавенко тепер на волі. Він майже два місяці відсидів за ґратами через безглузде звинувачення в тому, що пошкодив гранітну плитку на площі, коли підприємці розбивали там наметове містечко, нагадує прес–служба громадського об’єднання «Коаліція учасників Помаранчевої революції».
Гречку підвезуть
Верховна Рада внесла зміни до Закону «Про митний тариф України» — тимчасово, до 1 червня, встановивши нульову ставку ввізного мита на гречану крупу. Таким чином шлях китайської гречки до столу українця спрощено, новітній дефіцит стане дешевшим. Державний інтервенційний фонд зможе закупити не менше 25 тис.тонн гречки. Як сказано в пояснювальній записці до законопроекту, цього вистачить, аби вдовольнити попит на гречку в країні, а отже, стабілізувати ціну на неї. Нагадаємо, минулого тижня Прем’єр–міністр Микола Азаров заявив, що уряд планує закупити гречку в Китаї.
Чорноморський флот без води
Об’єктам Чорноморського флоту Росії, базованим у Севастополі, перекрили воду. Повне «зневоднення» поки що відчули на собі штаб і головний культурно–просвітницький заклад російських моряків у Севастополі — Будинок офіцерів. Так комунальне підприємство «Севміськводоканал» відреагувало на заборгованість цих структур за січень і лютий. Посилання російських військових на технічні проблеми, які спричинені переходом на новий механізм взаємозаліків, на постачальників води не справило враження. Тому, за інформацією iнтернет–ресурсу «Новий регіон», штаб розпорядився створити запаси питної і технічної води. Севастопольські комунальники також не виключають, що через несплату флотським об’єктам можуть перекрити тепло і газ.
Ахметов купив ЦУМ
Процес концентрації активів ТОВ «ТД «Київський ЦУМ і ТОВ «М–Сервіс» у ТОВ «Столичний ЦУМ», створений для управління і розвитку універмагу, завершено, повідомляє прес–служба «Систем кепітал менеджмент» — компанії, яка належить найбагатшому українцеві Ринату Ахметову. У повідомленні йдеться, що наразі триває розробка концепції розвитку магазину. «Для цього залучили фахівців з багаторічним досвідом управління. Ми впевнені, що виберемо найбільш оптимальне рішення, яке дасть змогу повернути ЦУМу статус найкращого торгового об’єкта Києва та України», — зазначив інвестиційний директор компанії «ЕСТА», яка проводила процес об’єднання активів у «Столичний ЦУМ», Максим Громадцов.
На Луганщині згорів старовинний храм
Церква Різдва Пресвятої Богородиці, зведена у 1881 році в селі Червоний Деркул Станично–Луганського району, вигоріла повністю. На щастя, обійшлося без жертв та постраждалих. Наразі слідчі з’ясовують причину загорання. Одна з версій — необережне поводження з вогнем.
У Черкасах — найдорожчi «маршрутки»
Із березня жителі міста платять за проїзд у міських автобусах 2,25 гривні, передає власкор «УМ» Людмила Нiкiтенко. До недавніх 1,75 гривні міська рада додала 50 копійок, хоча перевізники вимагали дозволити їм продавати квитки по 2,50. Це «щастя» чекає черкащан уже з 1 червня. Бажання вирвати з гаманців пасажирів більше грошей перевізники пояснюють зростанням цін на бензин та запасні частини й підвищенням зарплати. «Перевізники зовсім знахабніли. У нашому місті з краю в край буде не більше 14 кілометрів. Моя донька у Харкові живе, який не порівняти з Черкасами за протяжністю маршрутів, а платить там за проїзд у «маршрутках» 2 гривні», — обурюється черкащанка Галина Омельченко. Жінка переконана: чимало міських депутатів є власниками маршрутних автобусів, тому й диктують такі ціни.
До речі, ціни на проїзд у «маршрутках» Черкас нині стали найвищими в Україні. У Чернівцях, Рівному, Луцьку, Чернігові, Житомирі, Хмельницькому тамтешні жителі платять по 1,50 гривні, у Луганську та Тернополі — по 1,75 грн., у Херсоні, Ужгороді, Львові, Донецьку, Дніпропетровську та Одесі — по 2 гривні.