Щонайменше 154 загиблих, 50 зниклих безвісти та сотні постраждалих — учора в Новій Зеландії вшановували пам’ять жертв руйнівного землетрусу, який тиждень тому сколихнув місто Крайстчерч. Рівно о 12:51 за місцевим часом (1:51 ночі за Києвом), тобто в ту саму мить, коли 22 лютого друге за кількістю населення місто Нової Зеландії здвигнулося від потужного підземного поштовху, по всій країні було оголошено дві хвилини мовчання. У столиці Веллінгтон перед будинком парламенту відбувся траурний мітинг за участі депутатів, членів уряду та закордонного дипломатичного корпусу. На такому самому зібранні в Крайстчерчі були присутні прем’єр–міністр країни Джон Кі, лідер опозиційної Лейбористської партії Філ Гофф та інші відомі політики.
На ці дві хвилини тиші припинили свою роботу близько 900 рятівників iз різних країн світу, які досі розшукують під завалами тіла загиблих. Надії на те, що хтось іще міг вижити, більше немає. Урядова комісія перевіряє, чи було дотримано правил сейсмічної безпеки при зведенні будинків, які не встояли під час землетрусу.
Розбираючи завали, рятувальники знайшли під пам’ятником ірландцю Роберту Годлі, який у середині ХІХ століття заснував Крайстчерч, скляну пляшку з пергаментом, на якому батько міста власноруч написав послання нащадкам. Тепер його текст намагаються відновити і прочитати фахівці.
Тим часом Крайстчерч поступово повертається до життя. У місті на 70 відсотків відновлено водо– та на 85 відсотків — електропостачання. Знову працюють міський транспорт та пошта. Відкрилися навіть один кінотеатр та кілька кав’ярень і ресторанів. Проте наслідки землетрусу місто «заліковуватиме» ще довго — за оцінками уряду, збитки від стихійного лиха становлять близько 15 мільярдів новозеландських доларів.