Зе-стратегія воєнних помилок: ризики і загрози, з якими Україна почала 2025 рік
З чим, окрім інавгурації президента США Дональда Трампа, почали ми новий рік? >>
Учора Верховна Рада працювала з десятої години ранку і «аж» до 14.45. Перший віце–спікер Адам Мартинюк оголосив про закриття ранкового засідання у зв’язку з тим, що вичерпано питання порядку денного. Вечірнє засідання вирішили не проводити. Таким чином депутати влаштовують «короткий день» вже вчетверте за останній місяць.
Щоб іще більше спростити собі життя, представники парламентської більшості кулуарно обговорюють пропозицію щодо скасування конституційної норми, яка вимагає від депутатів голосувати на сесійних засіданнях особисто. Принаймні це випливає зі слів голови Регламентного комітету ВР, члена Партії регіонів Володимира Макеєнка. Він каже, що, мовляв, в Україні діє стовідсотково партійна система виборів і прийняття рішень, «а конституційна норма (щодо персонального голосування) залишилася від мажоритарки». А оскільки «кожна фракція збирається і вирішує, як голосувати», то «немає різниці, чи один депутат натисне дві–три–чотири кнопки, чи п’ять депутатів будуть сидіти». Таку думку Макеєнко доніс до журналістів, зазначивши, що для цього треба внести зміни до Конституції, і наразі це питання з робочого порядку розглядається в новому проекті Регламенту ВР.
По кілька кнопок — за себе й того хлопця — представники різних фракцій тиснуть і зараз, за це ще ніхто нікого не карав. Але в разі ухвалення відповідних змін «багатоверстатники» спатимуть із чистою совістю, а прогульники отримають офіційну індульгенцію, аби передавати свої картки колегам по фракції.
Питання актуалізувалося ще й через те, що напередодні голова фракції «БЮТ–Батьківщина» Іван Кириленко заявив: його політична сила відмовляється від практики голосування за відсутніх депутатів. «Та ганьба, яка сьогодні є в цьому святому залі, уже переходить межі. На зборах фракція прийняла рішення: кожен голосує сам за себе. Ми закінчуємо в цьому залі роботу «багатоверстатників», — сказав Кириленко. — Важкий, дуже болісний процес. Занадто довго в цьому залі прищеплювалося і приживалося «багатоверстатництво». Керівник БЮТБ закликав усі фракції «зупинити цю ганьбу, щоб вона не ширилася».
На вчорашньому засіданні тему продовжив колишній Голова парламенту, а зараз — народний депутат від «НУНС» Арсеній Яценюк. За часів його спікерства було підготовлено нову електронну систему голосування, яка влаштована так, що не дозволяє нардепам тиснути кнопки за сусідів. «За Конституцією, глава Верховної Ради зобов’язаний підписати розпорядження, увімкнути модернізовану систему «Рада», і завтра вранці кожен депутат буде голосувати тільки особисто», — сказав Яценюк.
Чинний спікер Володимир Литвин відреагував роздратовано: «Я думаю, що ця пропозиція запізнилася на три роки (з часу, коли Яценюк був Головою ВР. — Авт.). А по–друге, я пропоную колегам під час роботи Верховної Ради сидіти у сесійній залі і працювати, а не з’являтися раз на місяць і давати настанови».
Продовжуючи тему, лідер фракції «регіоналів» Олександр Єфремов заявив, що для введення в дію нової системи «Рада» «немає юридичних підстав», що вона «не вирішує технічних проблем, хоча були витрачені певні кошти на переобладнання». А взагалі в Партії регіонів не підтримують озвучену Макеєнком ідею дозволити голосувати не персонально. «У результаті культури, яка розвиватиметься у парламенті, ми маємо прийти до того, що депутати, які йдуть працювати у парламент, будуть приходити на своє робоче місце, кожен день на ньому працювати і голосувати персонально», — сказав пан Єфремов, який, певно, і сам розуміє утопічність таких прожектів.
А післязавтра парламент має заслухати звіт міністра освіти, науки, молоді й спорту Дмитра Табачника. Відповідне рішення ухвалили на понеділковій погоджувальній раді.
З чим, окрім інавгурації президента США Дональда Трампа, почали ми новий рік? >>
Дональда Трампа привітав російський лідер володимир путін зі вступом на посаду президента США і заявив, що готовий до діалогу щодо війни рф проти України. >>
Майк Волтц, який стане радником новообраного президента США Дональда Трампа одразу після інавгурації, озвучив три «ключові частини» плану Білого дому щодо припинення війни росії проти України. >>
У неділю, 19 січня, президент Володимир Зеленський підписав указ, який надає силу рішенню РНБО про санкції щодо пропагандистів, які працюють на Росію, а також позбавив державних нагород низку проросійських діячів. >>
Служба безпеки та ДБР задокументували нові факти підривної діяльності колишнього народного депутата України, який переховується за кордоном та публічно виправдовує збройну агресію рф. >>
Скориставшись підробленим висновком військово-лікарської комісії колишній керівник КП "Київський метрополітен" незаконно виїхав з України. >>