Батьки та учнi запобiгли закриттю української школи №136, що в Будьонiвському районi Донецька, довiвши мiсцевiй владi необхiднiсть її функцiонування.
22 лютого вiдбулися загальношкiльнi збори, де, окрiм батькiв школярів i педагогiчного колективу, були присутнi депутатська комiсiя районної ради, журналiсти, представники громадських i полiтичних органiзацiй та голова Будьонiвської районної ради Вiктор Карцев. Вiн заявив, що, перевiривши всi аргументи батькiв, видав розпорядження: на 2011—2012 навчальний рiк у школі набиратимуть два перших i два десятих класи. Нагадаємо, ранiше це було заборонено наказом начальницi районного вiддiлу освiти Валентини Шохiної. Їй, до речi, винесено сувору догану. Це рiшення означає перемогу батькiв та учнiв школи, а також учителiв, якi їх пiдтримували.
Тут же, на зборах, пану Карцеву передали низку письмових заяв вiд батькiв, i вiн запевнив, що всiх охочих буде прийнято до цього навчального закладу. Голова райради пообiцяв видати розпорядження райвно про повноцiнне функцiонування школи №136 у новому 2011—2012 навчальному роцi. «Бiльше того, вiн заявив, що цього навчального року буде надано статус школи з українською мовою навчання ще двом навчальним закладам району, щоправда, не уточнив яким», — розповiдає заступник голови обласного осередку Товариства «Просвiта iм. Т. Г. Шевченка» Марія Олiйник.
Школу вiдстояли, i радостi батькiв не було меж. «Я — мама майбутнього першокласника, ще одна моя дитина навчається у другому класi. Сьогоднiшнiй день для мене — другий день народження школи №136. Пiсля сказаного Вiктором Карцевим є надiя, що ми таки станемо її випускниками. Принаймнi нам це пообiцяли. Ми щасливi! У нас перемога!» — не стримує слiз радостi Оксана Нечепуренко.
«Ми сьогоднi щасливi. Дякуємо всiм, хто нам допомагав. Я — випускниця цiєї школи, моя мама теж її закiнчувала, тут навчається моя дитина, сюди ж піде i друга донька. У 136–й школі дають дуже хорошу освiту, викладають компетентнi вчителi. Я хочу, щоб мої діти вчилися в українськiй школi, адже ми живемо в Українi», — каже Євгенiя Бондаренко.
«Я дуже рада. Нам потрiбна українська мова — заради майбутнього наших дітей, — пiдтримує колегу ще одна мама Ольга Яманко. — Чесно кажучи, соромно було її не знати. Я пишаюся тим, що вiдстояли школу».
Директорка ЗОШ №136 Тетяна Трусова розповiдає: «Школа працюватиме, ми набираємо 1—10 класи, буде збережено педагогiчний колектив, учнiвський контингент. Я як директор можу лише радiти цьому рiшенню».
Практика боротьби батькiвського колективу проти свавiлля мiсцевих чиновникiв показує, що дiючи спiльно, можна вiдстояти права громади, права дiтей на гiдну освiту.
Будемо сподiватися, що вдасться вiдстояти й iншi школи з українською мовою навчання: ЗОШ №111, що в Петровському районi мiста Донецька, ЗОШ №77 у Червоногвардiйському районi мiста Макiївки та школу №19 у селищi мiського типу Горняк.